1
Perioada de actualizare
de la 12.08.2026 16:23
până la 24.08.2026 09:00
2
Propunerea ofertelor
de la 24.08.2026 09:00
până la 03.09.2026 09:00
3
Licitaţie

4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut Activ
Valoarea estimată fără TVA 88 500 MDL
Perioada clarificărilor: 12 aug 2026, 16:23 - 24 aug 2026, 9:00
Perioada de depunere a ofertelor: 24 aug 2026, 9:00 - 3 sept 2026, 9:00
Începutul licitației: nu va fi folosită

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801


Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.

SISTEM DE DEMINERALIZARE A APEI
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, bd. Stefan cel Mare nr. 168
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Viorica Popovici
Telefonul de contact
+373 22 23-35-03
Datele achizitiei
Data publicării
12 aug 2026, 15:44
Data ultimilor modificări
12 aug 2026, 16:23
Valoarea estimată (fără TVA)
88 500 MDL
Achizitii.md ID
21666213
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, bd. Stefan cel Mare nr. 168
Durata contractului
7 sept 2026 16:18 - 31 dec 2026 16:18
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Demineralizator de apă cu rășini schimbătoare de ioni, set (unitate de măsură 1buc.=1set.) CPV: 42900000-5 - Diverse utilaje de uz general şi special
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
Caiet de sarcini.xlsx
Documentele la ofertă
Caiet de sarcini
12.08.26 16:23
Documentația standard.docx
Documentele la ofertă
Documentația standard
12.08.26 16:23
Anunț de participare.pdf Anunț de participare.pdf
Documentele la ofertă
Anunț de participare
12.08.26 16:23
DUAE.doc
Documentele la ofertă
DUAE
12.08.26 16:23

Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.

Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:

1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.

2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.

3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.

Calificarea participanţilor
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:

"CROPONIX FARMS" S.R.L.

Preţul ofertei: 75 388 MDL
Statut: În considerare
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
2
Denumirea participantului:

Laboratorium Grup

Preţul ofertei: 88 500 MDL
Statut: în aşteptare

Documentele de tipul "documente de calificare", "propunere financiară" și "ilustrare" vor fi vizibile doar atunci cînd oferta va obține statutul "în considerare".

Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
3
Denumirea participantului:

Triumf-Motiv SRL

Preţul ofertei: 115 000 MDL
Statut: în aşteptare

Documentele de tipul "documente de calificare", "propunere financiară" și "ilustrare" vor fi vizibile doar atunci cînd oferta va obține statutul "în considerare".

Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări