Achiziţie publică
21666178
Servicii de consultanță în domeniul expluatării blocurilor sanitare, construite/reconstruite/renovate în anul 2025, în instituțiile de învățămînt.
1
Perioada de actualizare
de la 12.08.2026 15:22
până la 13.08.2026 16:18
până la 13.08.2026 16:18
2
Propunerea ofertelor
de la 13.08.2026 16:18
până la 17.08.2026 16:18
până la 17.08.2026 16:18
3
Licitaţie
18.08.2026 15:00
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Ofertele au fost evaluate
Valoarea estimată fără TVA
165 000 MDL
Perioada clarificărilor:
12 aug 2026, 15:22 - 13 aug 2026, 16:18
Perioada de depunere a ofertelor:
13 aug 2026, 16:18 - 17 aug 2026, 16:18
Începutul licitației:
18 aug 2026, 15:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Servicii de consultanță în domeniul expluatării blocurilor sanitare, construite/reconstruite/renovate în anul 2025, în instituțiile de învățămînt.
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2001, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Stefan cel Mare si Sfint bd. nr.124
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
Data ultimilor modificări
18 aug 2026, 7:51
Valoarea estimată (fără TVA)
165 000 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
1 650 MDL
Achizitii.md ID
21666178
MTender ID
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2001, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Stefan cel Mare si Sfint bd. nr.124
Durata contractului
20 aug 2026 15:21 - 30 dec 2026 14:22
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Servicii de consultanță în domeniul expluatării blocurilor sanitare, construite/reconstruite/renovate în anul 2025, în instituțiile de învățămînt.
CPV: 80500000-9 - Servicii de formare
Cantitatea: 21.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
202608121519_ANUNȚ de participare, servicii de consultanță_2026.signed.pdf
Documentele la ofertă
-
12.08.26 15:22
202608121519_Caiet de sarcini, servicii de consultanță_2026.signed.pdf
Documentele la ofertă
-
12.08.26 15:22
Комиссия
Prenume
Elena Gudumac
IDNP/IDNO
MD-IDNO-1008601001382
Funcţia
---
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Descalificați participanții ai căror prețuri sunt mai mici decît oferta învingătorului și indicați motivul descalificării.
2) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingator.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
Centrul de excelenţă în medicină şi farmacie "Raisa Pacalo"
Preţul ofertei:
165 000 MDL
Statut:
Învingător
Corespunde cerințelor de calificare și selecție.
18.08.26 16:02
Motivul: Corespunde cerințelor de calificare și selecție.
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
evaluat anexa nr.22.signed.pdf
evaluat anexa nr.22.signed.pdf
ID: 0f611c25-5739-4548-8667-bd0f0233f52f
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 08:23
Data deschiderii:
17.08.26 16:18
9. informatie generala, adresa.signed.pdf
9. informatie generala, adresa.signed.pdf
ID: 2a9a4464-d509-4bf7-b6d2-7d18b0453d4a
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 08:23
Data deschiderii:
17.08.26 16:18
certificat privind lipsa restantelor - 1015510.signed.pdf
certificat privind lipsa restantelor - 1015510.signed.pdf
ID: 2ffddc7f-f9a4-4cf5-800d-613d9f3ef543
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 08:23
Data deschiderii:
17.08.26 16:18
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 08:23
Data deschiderii:
17.08.26 16:18
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 08:23
Data deschiderii:
17.08.26 16:18
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 08:23
Data deschiderii:
17.08.26 16:18
evaluat anexa nr.23.signed.pdf
evaluat anexa nr.23.signed.pdf
ID: 80e53a6e-5d9a-4b5e-8ba5-6bb5ab919083
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 08:23
Data deschiderii:
17.08.26 16:18
evaluat anexa nr.14.signed.pdf
evaluat anexa nr.14.signed.pdf
ID: 93318f56-7c5a-48d8-8964-93cb6678a818
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 08:23
Data deschiderii:
17.08.26 16:18
evaluat anexa nr.8.signed.pdf
evaluat anexa nr.8.signed.pdf
ID: d6e81910-4adc-4e11-9424-c6343e25fdb6
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 08:23
Data deschiderii:
17.08.26 16:18
evaluat anexa nr.7.signed.pdf
evaluat anexa nr.7.signed.pdf
ID: e2143cef-56ec-438a-b663-bc8381762915
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 08:23
Data deschiderii:
17.08.26 16:18
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK