1
Perioada de actualizare
de la 12.08.2026 14:31
până la 18.08.2026 10:00
2
Propunerea ofertelor
de la 18.08.2026 10:00
până la 28.08.2026 09:00
3
Licitaţie
de la 01.09.2026 15:00
până la 01.09.2026 15:27
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut Activ
Valoarea estimată fără TVA 276 250 MDL
Perioada clarificărilor: 12 aug 2026, 14:31 - 18 aug 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor: 18 aug 2026, 10:00 - 28 aug 2026, 9:00
Începutul licitației: 1 sept 2026, 15:00

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801

Mașină de spălat rufe
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, bd. Stefan cel Mare nr. 168
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Viorica Popovici
Telefonul de contact
+373 22 23-35-03
Datele achizitiei
Data publicării
12 aug 2026, 14:15
Data ultimilor modificări
12 aug 2026, 14:31
Valoarea estimată (fără TVA)
276 250 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
110,50 MDL
Achizitii.md ID
21666104
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (bunuri)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, bd. Stefan cel Mare nr. 168
Durata contractului
31 aug 2026 14:29 - 31 dec 2026 14:29
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Mașină de spălat rufe CPV: 39700000-9 - Aparate de uz casnic
Cantitatea: 65.0
Unități de măsură: Bucata
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
Documentația standard.docx
Documentele la ofertă
Documentația standard
12.08.26 14:31
DUAE.doc
Documentele la ofertă
DUAE
12.08.26 14:31
Caiet de sarcini.docx
Documentele la ofertă
Caiet de sarcini
12.08.26 14:31
Anunț de participare.pdf Anunț de participare.pdf
Documentele la ofertă
Anunț de participare
12.08.26 14:31

Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.

Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:

1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.

2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.

3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.

Calificarea participanţilor
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:

TERMO-INSTAL-GAZ S.R.L.

Preţul ofertei: 253 999 MDL
Statut: În considerare
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
2
Denumirea participantului:

Quadrotech

Preţul ofertei: 254 000 MDL
Statut: în aşteptare

Documentele de tipul "documente de calificare", "propunere financiară" și "ilustrare" vor fi vizibile doar atunci cînd oferta va obține statutul "în considerare".

Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
3
Denumirea participantului:

BTS PRO

Preţul ofertei: 261 820 MDL
Statut: în aşteptare

Documentele de tipul "documente de calificare", "propunere financiară" și "ilustrare" vor fi vizibile doar atunci cînd oferta va obține statutul "în considerare".

Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
4
Denumirea participantului:

COMPANIA SUCCESULUI

Preţul ofertei: 262 166,67 MDL
Statut: în aşteptare
5
Denumirea participantului:

Evrinet

Preţul ofertei: 271 375 MDL
Statut: în aşteptare

Documentele de tipul "documente de calificare", "propunere financiară" și "ilustrare" vor fi vizibile doar atunci cînd oferta va obține statutul "în considerare".

Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
6
Denumirea participantului:

TRIOMAC SRL

Preţul ofertei: 332 475 MDL
Statut: în aşteptare

Documentele de tipul "documente de calificare", "propunere financiară" și "ilustrare" vor fi vizibile doar atunci cînd oferta va obține statutul "în considerare".

Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări