Achiziţie publică
21666061
Servicii de supraveghere tehnică a lucrărilor
1
Perioada de actualizare
de la 12.08.2026 15:46
până la 17.08.2026 10:00
până la 17.08.2026 10:00
2
Propunerea ofertelor
de la 17.08.2026 10:00
până la 25.08.2026 10:00
până la 25.08.2026 10:00
3
Licitaţie
de la 26.08.2026 15:00
până la 26.08.2026 15:09
până la 26.08.2026 15:09
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
614 000 MDL
Perioada clarificărilor:
12 aug 2026, 15:46 - 17 aug 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor:
17 aug 2026, 10:00 - 25 aug 2026, 10:00
Începutul licitației:
26 aug 2026, 15:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Servicii de supraveghere tehnică a lucrărilor de reparație la clădirea Centrului de Prestare a Serviciilor Sociale din satul Tîrnova, raionul Dondușeni str. Ion Mahu, nr. 3.
Servicii de supraveghere tehnică a lucrărilor de reparației capitale a clădirii Centrului de sănătate cu amenajarea teritoriului adiacent, situat în s. Sofia, r-nul Drochia
Servicii de supraveghere tehnică a lucrărilor de reparației capitale a clădirii Centrului de sănătate cu amenajarea teritoriului adiacent, situat în s. Sofia, r-nul Drochia
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2068, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Alecu Russo, 1 of.146A
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
12 aug 2026, 13:43
Data ultimilor modificări
13 aug 2026, 8:53
Valoarea estimată (fără TVA)
614 000 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
6 140 MDL
Achizitii.md ID
21666061
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (servicii)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2068, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Alecu Russo, 1 of.146A
Durata contractului
27 aug 2026 15:44 - 30 dec 2027 15:44
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Unitate
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
caiet sarcini diriginte tirnova.pdf
caiet sarcini diriginte tirnova.pdf
Specificaţie tehnică
-
12.08.26 15:46
anunt participare _supr. teh_sofia_tirnova.signed.pdf
anunt participare _supr. teh_sofia_tirnova.signed.pdf
tenderNotice
-
12.08.26 15:46
caiet sarcini diriginte sofia.pdf
caiet sarcini diriginte sofia.pdf
Specificaţie tehnică
-
12.08.26 15:46
ds_serv_suprav_teh_lucr_cp.docx
Istoricul documentului
-
ds_serv_suprav_teh_lucr_cp.docx
ID: 76e1069a-4475-431e-bbec-7632598997ec
Documentele la ofertă
-
ds_serv_suprav_teh_lucr.docx
ID: 76e1069a-4475-431e-bbec-7632598997ec
Documentele la ofertă
Documentele la ofertă
-
13.08.26 08:53
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
RES CONS-DALI
Preţul ofertei:
250 000 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
02.09.26 17:43
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
duae ip oficiul national p.dezvoltarea infrastructurii.signed.pdf
duae ip oficiul national p.dezvoltarea infrastructurii.signed.pdf
ID: 0b9fe122-0054-4cab-913a-f3f00e97a0c8
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 09:43
Data deschiderii:
26.08.26 15:10
documente de depunere sofia.signed.pdf
documente de depunere sofia.signed.pdf
ID: a426d27e-57b3-48c3-bc43-b9d01468b87a
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 09:49
Data deschiderii:
26.08.26 15:10
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 09:53
Data deschiderii:
26.08.26 15:21
2
Denumirea participantului:
Marisan Procon SRL
Preţul ofertei:
543 586 MDL
Statut:
În considerare
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
mp_a22_specificatii tehnic.signed.pdf
mp_a22_specificatii tehnic.signed.pdf
ID: 11586a06-2bbc-46d5-8b8b-ffa06aedbd75
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 16:51
Data deschiderii:
26.08.26 15:10
mp_a13_declaratie dotari.signed.pdf
mp_a13_declaratie dotari.signed.pdf
ID: 1cd9f38e-dd8a-46cd-8094-7785c601a3b8
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 16:51
Data deschiderii:
26.08.26 15:10
mp_a8_declaratie valabilitate.signed.pdf
mp_a8_declaratie valabilitate.signed.pdf
ID: 30c809f8-4267-4b0b-8aee-9251181eb46a
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 16:51
Data deschiderii:
26.08.26 15:10
mp_a7_cerere de participare.signed.pdf
mp_a7_cerere de participare.signed.pdf
ID: 68853ef9-c121-4cdc-a353-496c3b5bd1ab
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 16:51
Data deschiderii:
26.08.26 15:10
mp_duae_mp_ plasament.signed.pdf
mp_duae_mp_ plasament.signed.pdf
ID: 8b3c8f1f-220a-46bc-a748-6dc43a02a833
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 16:51
Data deschiderii:
26.08.26 15:10
extras rspj_marisan.signed.pdf
extras rspj_marisan.signed.pdf
ID: a991c8c5-f93f-4954-b7c5-8cf8ed71fa26
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 16:51
Data deschiderii:
26.08.26 15:10
decizie mp 20mai2020.signed.pdf
decizie mp 20mai2020.signed.pdf
ID: d3107fb8-be19-4946-846f-0a8cee9d0283
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 16:51
Data deschiderii:
26.08.26 15:10
mp_a12_declaratie experienta.signed.pdf
mp_a12_declaratie experienta.signed.pdf
ID: fc292828-0b76-4871-ba50-a07c998d7726
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 16:51
Data deschiderii:
26.08.26 15:10
mp_a14_delcaratie personal.signed.pdf
mp_a14_delcaratie personal.signed.pdf
ID: 115ece49-691a-4526-80e2-7fd170b7672e
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 16:51
Data deschiderii:
2.09.26 17:43
mp_a23_specificatii pret.signed.pdf
mp_a23_specificatii pret.signed.pdf
ID: 2a435f95-0b6b-4a82-bcc8-b2310f6a5e9a
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 16:51
Data deschiderii:
2.09.26 17:43
mp_declarație privind esperianța.signed.pdf
mp_declarație privind esperianța.signed.pdf
ID: 405f8316-a3db-472e-b197-7f0ad5ff6407
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 16:51
Data deschiderii:
2.09.26 17:43
mp_5_ed ungureanu alexandru.signed.pdf
mp_5_ed ungureanu alexandru.signed.pdf
ID: 4b39b86e-e077-46d2-a33c-8eea558bceff
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 16:51
Data deschiderii:
2.09.26 17:43
mp_declaratie eligibilitate.signed.pdf
mp_declaratie eligibilitate.signed.pdf
ID: 8245d918-fa65-447e-b233-f920ae3b3b0b
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 16:51
Data deschiderii:
2.09.26 17:43
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 16:51
Data deschiderii:
2.09.26 17:43
mp_4_dsls burlacu iurie.signed.pdf
mp_4_dsls burlacu iurie.signed.pdf
ID: 9a5a0501-95da-4a94-9154-17787903a626
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 16:51
Data deschiderii:
2.09.26 17:43
mp_1_ds surdu liviu.signed.pdf
mp_1_ds surdu liviu.signed.pdf
ID: 9f918705-a09a-4234-bf35-3c900b096777
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 16:51
Data deschiderii:
2.09.26 17:43
mp_2_dsls guja sergiu.signed.pdf
mp_2_dsls guja sergiu.signed.pdf
ID: a0168115-9ef5-46f8-9bff-3e2fb9b4e4ff
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 16:51
Data deschiderii:
2.09.26 17:43
mp_3_dsls raducan alexandru.signed.pdf
mp_3_dsls raducan alexandru.signed.pdf
ID: ec4c5d8b-d86b-4660-97f7-498e79de293b
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 16:51
Data deschiderii:
2.09.26 17:43
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK