Achiziţie publică
21666032
Noptieră
1
Perioada de actualizare
de la 12.08.2026 14:04
până la 18.08.2026 09:00
până la 18.08.2026 09:00
2
Propunerea ofertelor
de la 18.08.2026 09:00
până la 26.08.2026 12:00
până la 26.08.2026 12:00
3
Licitaţie
de la 28.08.2026 14:37
până la 28.08.2026 14:46
până la 28.08.2026 14:46
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
97 000 MDL
Perioada clarificărilor:
12 aug 2026, 14:04 - 18 aug 2026, 9:00
Perioada de depunere a ofertelor:
18 aug 2026, 9:00 - 26 aug 2026, 12:00
Începutul licitației:
28 aug 2026, 14:37
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Noptieră
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, bd. Stefan cel Mare nr. 168
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Viorica Popovici
Telefonul de contact
+373 22 23-35-03
E-mail
Datele achizitiei
Data publicării
12 aug 2026, 13:26
Data ultimilor modificări
12 aug 2026, 14:04
Valoarea estimată (fără TVA)
97 000 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
38,80 MDL
Achizitii.md ID
21666032
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (bunuri)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, bd. Stefan cel Mare nr. 168
Durata contractului
31 aug 2026 14:00 - 31 dec 2026 14:00
Lista pozițiilor
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
Anunț de participare.pdf
Anunț de participare.pdf
Documentele la ofertă
Anunț de participare
12.08.26 14:04
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
Anstelux SRL
Preţul ofertei:
93 500 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
28.08.26 16:25
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
certificat privind lipsa restantelor - 1254962.semnat.pdf
certificat privind lipsa restantelor - 1254962.semnat.pdf
ID: d24e58b0-6a2d-4424-868a-e413bc528c4d
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:10
anexa_23_specificații_pret.semnat (1).pdf
anexa_23_specificații_pret.semnat (1).pdf
ID: 02114d81-a4dc-4da0-a11c-170b72b9c53d
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:21
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
certificat_inregistrare.semnat (5).pdf
certificat_inregistrare.semnat (5).pdf
ID: 0c79a676-65ef-4c1c-a37a-99ad51c2b45b
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
contract_ip_ceee_2025.semnat.pdf
contract_ip_ceee_2025.semnat.pdf
ID: 3bd43030-f5d7-4d8f-bdd7-76e7f8a6aee1
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
contract_nr_4_anstelux_dgets.semnat.semnat.signed.signed.pdf
contract_nr_4_anstelux_dgets.semnat.semnat.signed.signed.pdf
ID: 41cf3089-74bb-4a24-a9af-d2381263c792
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
autorizatie_sanitara_functionare.semnat.pdf
autorizatie_sanitara_functionare.semnat.pdf
ID: 4db0d101-5a29-4d62-a512-d8ad84fb67f9
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
certificat_conformitate_mobilier.semnat.pdf
certificat_conformitate_mobilier.semnat.pdf
ID: 5c3f595c-ed4c-440c-b13c-c70636e3e49c
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
garantia_pu_oferta.semnat (3).pdf
garantia_pu_oferta.semnat (3).pdf
ID: 66da0c82-9db9-4c6c-ab2d-a22e65d6335d
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
anexa_22_specificatii_tehnice.semnat (1).pdf
anexa_22_specificatii_tehnice.semnat (1).pdf
ID: 6af5d15b-9de3-4885-8044-80178971d285
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:21
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
anexa_8_declaratie_valabilitatea_ofertei.semnat (1).pdf
anexa_8_declaratie_valabilitatea_ofertei.semnat (1).pdf
ID: 765b4ae2-f688-4e64-a0ce-4b83d6daebf5
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:21
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
anexa_12_declaratie_livrari_ultimii_5ani.semnat.pdf
anexa_12_declaratie_livrari_ultimii_5ani.semnat.pdf
ID: 8665bf9a-efc6-4718-8a27-ce0fb78eb1c4
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:21
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
anexa_7_cerere_de_participare.semnat (1).pdf
anexa_7_cerere_de_participare.semnat (1).pdf
ID: 869b122a-9096-46e8-ab31-5fab1e3663d2
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:21
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
situatiile_financiare_2025.semnat.pdf
situatiile_financiare_2025.semnat.pdf
ID: ae2cdbfc-6b51-40aa-a2a2-c13518ee2cd3
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
certificat_cont_bancar.semnat (10).pdf
certificat_cont_bancar.semnat (10).pdf
ID: bfba008b-d34f-4fe4-9a75-29e67a8a3fcc
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
recipisa_situatiile_financiare_2025.semnat.pdf
recipisa_situatiile_financiare_2025.semnat.pdf
ID: dbd7d3fc-2275-45c0-ad7e-aa5a36041fc1
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
2
Denumirea participantului:
Taticol SRL
Preţul ofertei:
121 550 MDL
Statut:
În considerare
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
situatia financiare 2025.подписан.pdf
situatia financiare 2025.подписан.pdf
ID: 28ac3ef6-30f8-4df4-af16-457ff3a4d075
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 20:23
Data deschiderii:
28.08.26 15:10
certificat privind lipsa restantelor - 14.08.2026.pdf
certificat privind lipsa restantelor - 14.08.2026.pdf
ID: 0da263f4-85ef-4a9e-b787-58d815bb9110
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 20:23
Data deschiderii:
28.08.26 16:25
certificat de conformitate 2026.подписан.pdf
certificat de conformitate 2026.подписан.pdf
ID: 27a93e5b-eeeb-4573-98f8-420f97cbdbdb
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 20:23
Data deschiderii:
28.08.26 16:25
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 20:23
Data deschiderii:
28.08.26 16:25
contract ministerul educației și cercetării.подписан.pdf
contract ministerul educației și cercetării.подписан.pdf
ID: 4f8b058d-53a2-42f5-abd6-621718389f7f
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 20:23
Data deschiderii:
28.08.26 16:25
scrisoare recomandare min.educ.подписан.pdf
scrisoare recomandare min.educ.подписан.pdf
ID: 56f0f71d-8c05-4497-842c-9b108b694933
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 20:23
Data deschiderii:
28.08.26 16:25
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 20:23
Data deschiderii:
28.08.26 16:25
specifica-ii tehnice anexa 22 universitatea tehnica.подписан.pdf
specifica-ii tehnice anexa 22 universitatea tehnica.подписан.pdf
ID: 6aae380b-1334-4ff4-b38b-6588f76edf80
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 20:23
Data deschiderii:
28.08.26 16:25
certificat conturilor curente.подписан.pdf
certificat conturilor curente.подписан.pdf
ID: 7c8f0e21-2515-4d0a-95d7-642dcf8dbca1
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 20:23
Data deschiderii:
28.08.26 16:25
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 20:23
Data deschiderii:
28.08.26 16:25
specificații de pret anexa 23.подписан.pdf
specificații de pret anexa 23.подписан.pdf
ID: bd37343c-1afb-4757-9b8e-f93b37d30dcf
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 20:43
Data deschiderii:
28.08.26 16:25
anexa nr 12 declaratie livrari 3 ani.подписан.pdf
anexa nr 12 declaratie livrari 3 ani.подписан.pdf
ID: be10e2df-d112-400d-8287-3cef3b78261c
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 20:23
Data deschiderii:
28.08.26 16:25
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 20:23
Data deschiderii:
28.08.26 16:25
garantia pentru oferta.подписан.pdf
garantia pentru oferta.подписан.pdf
ID: f343baf9-4fed-4fc8-a007-c84f3ed635fb
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 20:23
Data deschiderii:
28.08.26 16:25
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 20:23
Data deschiderii:
28.08.26 16:25
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK