Achiziţie publică
21666032
Masă cu carcasă de metal
1
Perioada de actualizare
de la 12.08.2026 14:04
până la 18.08.2026 09:00
până la 18.08.2026 09:00
2
Propunerea ofertelor
de la 18.08.2026 09:00
până la 26.08.2026 12:00
până la 26.08.2026 12:00
3
Licitaţie
de la 28.08.2026 14:18
până la 28.08.2026 14:28
până la 28.08.2026 14:28
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
137 000 MDL
Perioada clarificărilor:
12 aug 2026, 14:04 - 18 aug 2026, 9:00
Perioada de depunere a ofertelor:
18 aug 2026, 9:00 - 26 aug 2026, 12:00
Începutul licitației:
28 aug 2026, 14:18
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Masă cu carcasă de metal
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, bd. Stefan cel Mare nr. 168
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Viorica Popovici
Telefonul de contact
+373 22 23-35-03
E-mail
Datele achizitiei
Data publicării
12 aug 2026, 13:26
Data ultimilor modificări
12 aug 2026, 14:04
Valoarea estimată (fără TVA)
137 000 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
54,80 MDL
Achizitii.md ID
21666032
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (bunuri)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, bd. Stefan cel Mare nr. 168
Durata contractului
31 aug 2026 13:59 - 31 dec 2026 13:59
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cantitatea: 137.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
Anunț de participare.pdf
Anunț de participare.pdf
Documentele la ofertă
Anunț de participare
12.08.26 14:04
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
Anstelux SRL
Preţul ofertei:
129 008,33 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
28.08.26 16:23
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
certificat privind lipsa restantelor - 1254962.semnat.pdf
certificat privind lipsa restantelor - 1254962.semnat.pdf
ID: d24e58b0-6a2d-4424-868a-e413bc528c4d
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:10
anexa_23_specificații_pret.semnat (1).pdf
anexa_23_specificații_pret.semnat (1).pdf
ID: 02114d81-a4dc-4da0-a11c-170b72b9c53d
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:21
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
certificat_inregistrare.semnat (5).pdf
certificat_inregistrare.semnat (5).pdf
ID: 0c79a676-65ef-4c1c-a37a-99ad51c2b45b
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
contract_ip_ceee_2025.semnat.pdf
contract_ip_ceee_2025.semnat.pdf
ID: 3bd43030-f5d7-4d8f-bdd7-76e7f8a6aee1
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
contract_nr_4_anstelux_dgets.semnat.semnat.signed.signed.pdf
contract_nr_4_anstelux_dgets.semnat.semnat.signed.signed.pdf
ID: 41cf3089-74bb-4a24-a9af-d2381263c792
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
autorizatie_sanitara_functionare.semnat.pdf
autorizatie_sanitara_functionare.semnat.pdf
ID: 4db0d101-5a29-4d62-a512-d8ad84fb67f9
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
certificat_conformitate_mobilier.semnat.pdf
certificat_conformitate_mobilier.semnat.pdf
ID: 5c3f595c-ed4c-440c-b13c-c70636e3e49c
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
garantia_pu_oferta.semnat (3).pdf
garantia_pu_oferta.semnat (3).pdf
ID: 66da0c82-9db9-4c6c-ab2d-a22e65d6335d
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
anexa_22_specificatii_tehnice.semnat (1).pdf
anexa_22_specificatii_tehnice.semnat (1).pdf
ID: 6af5d15b-9de3-4885-8044-80178971d285
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:21
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
anexa_8_declaratie_valabilitatea_ofertei.semnat (1).pdf
anexa_8_declaratie_valabilitatea_ofertei.semnat (1).pdf
ID: 765b4ae2-f688-4e64-a0ce-4b83d6daebf5
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:21
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
anexa_12_declaratie_livrari_ultimii_5ani.semnat.pdf
anexa_12_declaratie_livrari_ultimii_5ani.semnat.pdf
ID: 8665bf9a-efc6-4718-8a27-ce0fb78eb1c4
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:21
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
anexa_7_cerere_de_participare.semnat (1).pdf
anexa_7_cerere_de_participare.semnat (1).pdf
ID: 869b122a-9096-46e8-ab31-5fab1e3663d2
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:21
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
situatiile_financiare_2025.semnat.pdf
situatiile_financiare_2025.semnat.pdf
ID: ae2cdbfc-6b51-40aa-a2a2-c13518ee2cd3
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
certificat_cont_bancar.semnat (10).pdf
certificat_cont_bancar.semnat (10).pdf
ID: bfba008b-d34f-4fe4-9a75-29e67a8a3fcc
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
recipisa_situatiile_financiare_2025.semnat.pdf
recipisa_situatiile_financiare_2025.semnat.pdf
ID: dbd7d3fc-2275-45c0-ad7e-aa5a36041fc1
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:22
Data deschiderii:
28.08.26 15:34
2
Denumirea participantului:
Goliat-Vita SRL
Preţul ofertei:
133 004,16 MDL
Statut:
În considerare
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
certificat privind lipsa restantelor.semnat (33).pdf
certificat privind lipsa restantelor.semnat (33).pdf
ID: 055e9299-27c7-4132-94d4-832fc6129d93
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 13:57
Data deschiderii:
28.08.26 15:10
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 13:57
Data deschiderii:
28.08.26 15:10
extras din registrul de stat al persoanelor juridice (8).semnat (3).pdf
extras din registrul de stat al persoanelor juridice (8).semnat (3).pdf
ID: 341476a9-e01b-45f3-b13b-0165cd79415a
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 13:57
Data deschiderii:
28.08.26 15:10
certificat bancar.semnat (11).pdf
certificat bancar.semnat (11).pdf
ID: 4c7ec718-e12b-40e8-89af-526e61d604c8
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 13:57
Data deschiderii:
28.08.26 15:10
sgb de licitatie (utm).signed.semnat.pdf
sgb de licitatie (utm).signed.semnat.pdf
ID: 50333833-36f3-4659-bfba-35ad33555477
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 13:57
Data deschiderii:
28.08.26 15:10
situatiile financiare 2025.semnat (1).pdf
situatiile financiare 2025.semnat (1).pdf
ID: 5ecef18f-f6e8-49ae-ad93-aab7a212a3c4
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 13:57
Data deschiderii:
28.08.26 15:10
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 13:57
Data deschiderii:
28.08.26 15:10
declaratie prezentarea mostrelor.semnat (1).pdf
declaratie prezentarea mostrelor.semnat (1).pdf
ID: 9f95d603-2e22-40fa-b3d7-96c8355483ba
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 13:57
Data deschiderii:
28.08.26 15:10
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 13:57
Data deschiderii:
28.08.26 15:10
certificat iso 14001_goliat-vita srl_en.semnat (3).pdf
certificat iso 14001_goliat-vita srl_en.semnat (3).pdf
ID: b0123fe2-3209-4ee1-a4dd-5167d64532f4
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 13:57
Data deschiderii:
28.08.26 15:10
certificat conformitatea.semnat (4).pdf
certificat conformitatea.semnat (4).pdf
ID: e894f4f7-4358-4283-aa85-3e20041c7add
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 13:57
Data deschiderii:
28.08.26 15:10
anexa 12 declarație privind lista livrări.semnat (9).pdf
anexa 12 declarație privind lista livrări.semnat (9).pdf
ID: edc9e00b-2c5a-43e6-85dd-a8c2f9cf1d54
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 13:57
Data deschiderii:
28.08.26 15:10
certificat iso 9001_goliat-vita srl_en (1).semnat (3).pdf
certificat iso 9001_goliat-vita srl_en (1).semnat (3).pdf
ID: efd5cde8-a3ec-4674-b1b2-bf2c5510136e
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 13:57
Data deschiderii:
28.08.26 15:10
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 13:58
Data deschiderii:
28.08.26 16:23
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 13:58
Data deschiderii:
28.08.26 16:23
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK