Achiziţie publică
21665731
Echipament de detectare portabil
1
Perioada de actualizare
de la 11.08.2026 16:46
până la 14.08.2026 10:00
până la 14.08.2026 10:00
2
Propunerea ofertelor
de la 14.08.2026 10:00
până la 18.08.2026 10:00
până la 18.08.2026 10:00
3
Licitaţie
de la 19.08.2026 15:00
până la 19.08.2026 15:09
până la 19.08.2026 15:09
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Ofertele au fost evaluate
Valoarea estimată fără TVA
229 166,50 MDL
Perioada clarificărilor:
11 aug 2026, 16:46 - 14 aug 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor:
14 aug 2026, 10:00 - 18 aug 2026, 10:00
Începutul licitației:
19 aug 2026, 15:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Specificații tehnice:
1. Tip: hand-held.
2. Detectarea obiectelor ce conțin metale feroase, neferoase și a oțelului inoxidabil.
3. În set cu acumulator (9V) și încărcător (p/u 220V) compatibile cu model detectorului propus. Toc tactic pentru atașare la centură
4. Arie (zonă) circulară de scanare de 360˚.
5. Dotat în partea frontală cu lanternă led.
6. Construcție rezistentă la umiditate: IP66.
7. Indicator alarmă: silențios, vibrator, vizual (led)
8. Înlocuirea bateriei fără utilizarea uneltelor sau sculelor speciale.
9. Indicatoare LED distincte: regim pornit, acumulator descărcat și alarmă.
10. Carcasă robustă, cu mâner de cauciuc rezistent la intemperii, rezistent la impact/lovituri corespunzătoare cu standardul Mil-Std-810F (test la cădere) sau echivalent.
10. Temperatura de lucru: -35º C +70º C
11. Greutate cu bateria inclusă: 200-300g
12. Dimensiuni maximale: lățime 8-9 cm, lungime 21-23 cm, grosime 2.5-4.5 cm.
Termen de garanție: nu mai puțin de 36 luni.
1. Tip: hand-held.
2. Detectarea obiectelor ce conțin metale feroase, neferoase și a oțelului inoxidabil.
3. În set cu acumulator (9V) și încărcător (p/u 220V) compatibile cu model detectorului propus. Toc tactic pentru atașare la centură
4. Arie (zonă) circulară de scanare de 360˚.
5. Dotat în partea frontală cu lanternă led.
6. Construcție rezistentă la umiditate: IP66.
7. Indicator alarmă: silențios, vibrator, vizual (led)
8. Înlocuirea bateriei fără utilizarea uneltelor sau sculelor speciale.
9. Indicatoare LED distincte: regim pornit, acumulator descărcat și alarmă.
10. Carcasă robustă, cu mâner de cauciuc rezistent la intemperii, rezistent la impact/lovituri corespunzătoare cu standardul Mil-Std-810F (test la cădere) sau echivalent.
10. Temperatura de lucru: -35º C +70º C
11. Greutate cu bateria inclusă: 200-300g
12. Dimensiuni maximale: lățime 8-9 cm, lungime 21-23 cm, grosime 2.5-4.5 cm.
Termen de garanție: nu mai puțin de 36 luni.
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2032, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.Nicolae Titulescu 35
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
11 aug 2026, 16:42
Data ultimilor modificări
11 aug 2026, 16:46
Valoarea estimată (fără TVA)
229 166,50 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
2 291,66 MDL
Achizitii.md ID
21665731
MTender ID
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD-2032, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.Nicolae Titulescu 35
Durata contractului
20 aug 2026 16:45 - 31 dec 2026 16:45
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cantitatea: 50.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 10 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
anunt de participare simplificat - echipament de detectare portabil.pdf
anunt de participare simplificat - echipament de detectare portabil.pdf
Documentele la ofertă
-
11.08.26 16:46
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Descalificați participanții ai căror prețuri sunt mai mici decît oferta învingătorului și indicați motivul descalificării.
2) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingator.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
DALU MOL S.R.L.
Preţul ofertei:
160 000 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
25.08.26 11:26
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
decizia gl - echipament de detectare portabil (p-u platforma).pdf
ID: 76aacb6e-1bab-43c1-ba4d-47a8f76b266c
Reclamații și decizii
25.08.26 11:26
Documentele depuse cu oferta
202608180858_06_Specificatii tehnice si de pret - DALU MOL.signed.pdf
ID: 31325630-a263-42cb-a48c-471ef7c0ded0
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
19.08.26 15:09
202608171642_Oferta DALU MOL SRL.pdf
ID: b7cd2c60-150e-499e-8a7a-7b643da27876
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
19.08.26 15:09
202608180923_ISO.signed.pdf
ID: f0fcaf5f-a92b-47e2-830c-eab4ff4187f0
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
19.08.26 15:09
2
Denumirea participantului:
Media Security
Preţul ofertei:
285 300 MDL
Statut:
Învingător
corespunde cerintelor de calificare și selecție
25.08.26 11:27
Motivul: corespunde cerintelor de calificare și selecție
Documentele de calificare
decizia gl - echipament de detectare portabil (p-u platforma).pdf
decizia gl - echipament de detectare portabil (p-u platforma).pdf
ID: ddcf4a21-1ae2-46c4-8b82-75a2dcc4c211
Oferta câștigătoare
25.08.26 11:27
Documentele depuse cu oferta
anp oferta licittie detector portabil 18 08 2026.semnat.pdf
anp oferta licittie detector portabil 18 08 2026.semnat.pdf
ID: 32b563f5-b020-4539-8853-cbffe13a8c86
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 08:28
Data deschiderii:
19.08.26 15:09
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK