Achiziţie publică
21665695
Mănuși de protecție din piele pentru pompieri
1
Perioada de actualizare
de la 11.08.2026 16:19
până la 14.08.2026 11:30
până la 14.08.2026 11:30
2
Propunerea ofertelor
de la 14.08.2026 11:30
până la 18.08.2026 12:00
până la 18.08.2026 12:00
3
Licitaţie
19.08.2026 14:32
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
19 992 MDL
Perioada clarificărilor:
11 aug 2026, 16:19 - 14 aug 2026, 11:30
Perioada de depunere a ofertelor:
14 aug 2026, 11:30 - 18 aug 2026, 12:00
Începutul licitației:
19 aug 2026, 14:32
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Mănuși de protecție din piele destinate intervențiilor de stingere a incendiilor, concepute pentru protecția mâinilor împotriva temperaturilor ridicate;
Manșetă lungă pentru protecția încheieturii și a antebrațului, prevăzută cu sistem de ajustare sau elastic pentru fixare sigură;
Partea exterioară a mănușilor va fi realizată din fibre aramidice de Nomex/Kevlar sau echivalent și vor avea incluse elemente reflectorizante pentru vizibilitate ridicată;
Mănușile vor fi prevăzute cu 5 degete și cu carabine metalice pentru prinderea între ele de centura de siguranță;
Mănușile vor fi confecționate din patru straturi textile cu membrană imper–respirantă, toate straturile vor fi prinse între ele în scopul evitării defecțiunii;
Rezistența la abraziune, tăiere, rupere și perforare minim: 3;
Mănușile vor fi livrate în mărimi: universale;
Produsul ofertat trebuie să respecte cerințele aplicabile privind securitatea și sănătatea în muncă;
Se acceptă diferite modele, dar care să corespundă parametrilor solicitați.
Manșetă lungă pentru protecția încheieturii și a antebrațului, prevăzută cu sistem de ajustare sau elastic pentru fixare sigură;
Partea exterioară a mănușilor va fi realizată din fibre aramidice de Nomex/Kevlar sau echivalent și vor avea incluse elemente reflectorizante pentru vizibilitate ridicată;
Mănușile vor fi prevăzute cu 5 degete și cu carabine metalice pentru prinderea între ele de centura de siguranță;
Mănușile vor fi confecționate din patru straturi textile cu membrană imper–respirantă, toate straturile vor fi prinse între ele în scopul evitării defecțiunii;
Rezistența la abraziune, tăiere, rupere și perforare minim: 3;
Mănușile vor fi livrate în mărimi: universale;
Produsul ofertat trebuie să respecte cerințele aplicabile privind securitatea și sănătatea în muncă;
Se acceptă diferite modele, dar care să corespundă parametrilor solicitați.
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2032, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.Nicolae Titulescu 35
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
11 aug 2026, 16:00
Data ultimilor modificări
11 aug 2026, 16:19
Valoarea estimată (fără TVA)
19 992 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
199,92 MDL
Achizitii.md ID
21665695
MTender ID
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD-2032, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Petricani 88
Durata contractului
7 sept 2026 16:15 - 31 dec 2026 16:15
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cantitatea: 12.0
Unități de măsură: Complet
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 10 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
anunț de participare „echipament de protectie suplimentar”.pdf
anunț de participare „echipament de protectie suplimentar”.pdf
Documentele la ofertă
anunț de participare „echipament de protectie suplimentar”.pdf
11.08.26 16:19
anunt de participare echipamente de protectie (16).docx
Documentele la ofertă
anunt de participare echipamente de protectie (16).docx
11.08.26 16:19
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Descalificați participanții ai căror prețuri sunt mai mici decît oferta învingătorului și indicați motivul descalificării.
2) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingator.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
Absolutely Safety SRL
Preţul ofertei:
18 990,50 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
25.08.26 13:53
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
17.08.26 12:21
Data deschiderii:
19.08.26 15:16
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
17.08.26 12:21
Data deschiderii:
19.08.26 15:16
atribuire a contului bancar - absol.signed.pdf
atribuire a contului bancar - absol.signed.pdf
ID: 31a0f359-1cad-4f65-85d0-52e4808c8cfb
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
17.08.26 12:21
Data deschiderii:
19.08.26 15:16
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
17.08.26 12:21
Data deschiderii:
19.08.26 15:16
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
17.08.26 12:21
Data deschiderii:
19.08.26 15:16
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
17.08.26 12:21
Data deschiderii:
19.08.26 15:16
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
17.08.26 12:21
Data deschiderii:
19.08.26 15:16
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
17.08.26 12:22
Data deschiderii:
19.08.26 15:16
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK