1
Perioada de actualizare
de la 11.08.2026 16:19
până la 14.08.2026 11:30
2
Propunerea ofertelor
de la 14.08.2026 11:30
până la 18.08.2026 12:00
3
Licitaţie
19.08.2026 13:55
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut Activ
Valoarea estimată fără TVA 11 200 MDL
Perioada clarificărilor: 11 aug 2026, 16:19 - 14 aug 2026, 11:30
Perioada de depunere a ofertelor: 14 aug 2026, 11:30 - 18 aug 2026, 12:00
Începutul licitației: 19 aug 2026, 13:55

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801

Cizme electroizolante destinate protecției personalului care execută lucrări la instalații electrice cu tensiunea minim: 10 kV;
Clasa de protecție minim: 2;
Bunurile vor fi livrate în mărimi: universale;
Marcaje obligatorii pe produs: clasa de protecție, standardul aplicabil, data fabricării și mărimea;
Confecționat din cauciuc de înaltă rezistență dielectrică sau material echivalent certificat;
Inclusiv la livrarea bunurilor se va prezenta: certificatul de încercare emis de producător sau laborator autorizat;
Se acceptă diferite modele, dar care să corespundă parametrilor solicitați.
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2032, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.Nicolae Titulescu 35
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Leu Mariana
Telefonul de contact
022409748
Datele achizitiei
Data publicării
11 aug 2026, 16:00
Data ultimilor modificări
11 aug 2026, 16:19
Valoarea estimată (fără TVA)
11 200 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
112 MDL
Achizitii.md ID
21665695
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD-2032, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Petricani 88
Durata contractului
7 sept 2026 16:12 - 31 dec 2026 16:12
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cizme electroizolante CPV: 18400000-3 - Îmbrăcăminte specială şi accesorii
Cantitatea: 16.0
Unități de măsură: Complet
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
anunț de participare „echipament de protectie suplimentar”.pdf anunț de participare „echipament de protectie suplimentar”.pdf
Documentele la ofertă
anunț de participare „echipament de protectie suplimentar”.pdf
11.08.26 16:19
anunt de participare echipamente de protectie (16).docx
Documentele la ofertă
anunt de participare echipamente de protectie (16).docx
11.08.26 16:19

Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.

Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:

1) Descalificați participanții ai căror prețuri sunt mai mici decît oferta învingătorului și indicați motivul descalificării.

2) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingator.

3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.

Calificarea participanţilor
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:

MGB-Comert SRL

Preţul ofertei: 8 960 MDL
Statut: Anulat
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări