Statut Achiziţia nu a avut loc
Valoarea estimată fără TVA 3 900 MDL
Perioada clarificărilor: 11 aug 2026, 16:19 - 14 aug 2026, 11:30
Perioada de depunere a ofertelor: 14 aug 2026, 11:30 - 18 aug 2026, 12:00
Începutul licitației: 19 aug 2026, 13:18

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801

Mănuși electroizolante destinate protecției personalului care execută lucrări la instalații electrice cu tensiunea minim: 6 kV;
Clasa de protecție minim: 1;
Lungimea: 300 mm - 400 mm;
Mănușile vor fi livrate în mărimi: 8-10;
Marcaje obligatorii pe produs: clasa de protecție, standardul aplicabil, data fabricării și mărimea;
Confecționat din cauciuc de înaltă rezistență dielectrică sau material echivalent certificat;
Inclusiv la livrarea bunurilor se va prezenta: certificatul de conformitate și certificatul de încercare emis de producător sau laborator autorizat;
Se acceptă diferite modele, dar care să corespundă parametrilor solicitați.
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2032, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.Nicolae Titulescu 35
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Leu Mariana
Telefonul de contact
022409748
Datele achizitiei
Data publicării
11 aug 2026, 16:00
Data ultimilor modificări
11 aug 2026, 16:19
Valoarea estimată (fără TVA)
3 900 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
39 MDL
Achizitii.md ID
21665695
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD-2032, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Petricani 88
Durata contractului
7 sept 2026 16:10 - 31 dec 2026 16:10
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Mănuși electroizolante CPV: 18400000-3 - Îmbrăcăminte specială şi accesorii
Cantitatea: 6.0
Unități de măsură: Complet
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
anunț de participare „echipament de protectie suplimentar”.pdf anunț de participare „echipament de protectie suplimentar”.pdf
Documentele la ofertă
anunț de participare „echipament de protectie suplimentar”.pdf
11.08.26 16:19
anunt de participare echipamente de protectie (16).docx
Documentele la ofertă
anunt de participare echipamente de protectie (16).docx
11.08.26 16:19
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări