Achiziţie publică
21665659
Pat funcțional medical electric dimensiune în mm 2080x920x550
1
Perioada de actualizare
de la 11.08.2026 16:00
până la 31.08.2026 09:00
până la 31.08.2026 09:00
2
Propunerea ofertelor
de la 31.08.2026 09:00
până la 05.09.2026 09:00
până la 05.09.2026 09:00
a rămas 1 zi
3
Licitaţie
07.09.2026 09:18
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
304 000 MDL
Perioada clarificărilor:
11 aug 2026, 16:00 - 31 aug 2026, 9:00
Perioada de depunere a ofertelor:
31 aug 2026, 9:00 - 5 sept 2026, 9:00
Începutul licitației:
7 sept 2026, 9:18
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Pat funcțional medical electric dimensiune în mm 2080x920x550
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
Md 5600, MOLDOVA, Rîşcani, or.Rîşcani, str,N.Testemițeanu 6
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
11 aug 2026, 15:21
Data ultimilor modificări
20 aug 2026, 15:08
Valoarea estimată (fără TVA)
304 000 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
3 040 MDL
Achizitii.md ID
21665659
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (bunuri)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
Md 5600, MOLDOVA, Rîşcani, or.Rîşcani, str,N.Testemițeanu 6
Durata contractului
1 sept 2026 15:26 - 31 dec 2026 15:26
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cantitatea: 19.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
caiet de sarcini mobilier _2026- ultimul.semnat.pdf
caiet de sarcini mobilier _2026- ultimul.semnat.pdf
Documentele la ofertă
-
11.08.26 16:00
standart_bunuri_servicii_ mobilier2026 _omf_115_15_09_2021 (1).semnat.pdf
standart_bunuri_servicii_ mobilier2026 _omf_115_15_09_2021 (1).semnat.pdf
Documentele la ofertă
-
11.08.26 16:00
anunt cop mobilier modificat _2026.semnat.pdf
anunt cop mobilier modificat _2026.semnat.pdf
Istoricul documentului
-
anunt cop mobilier modificat _2026.semnat.pdf
anunt cop mobilier modificat _2026.semnat.pdf
ID: 73d0b851-b694-4ac4-9092-d6910fb07087
Documentele la ofertă
-
anunt cop mobilier _2026.semnat.pdf
anunt cop mobilier _2026.semnat.pdf
ID: 73d0b851-b694-4ac4-9092-d6910fb07087
Documentele la ofertă
Documentele la ofertă
-
20.08.26 15:08
Pat funcțional medical electric dimensiune în mm 2080x920x550
Data:
13 aug 2026, 14:38
Subiectul întrebării:
Dimensiuni
Întrebare:
În specificația tehnică sunt solicitate dimensiunile de 2080 × 920 × 550 mm. În vederea asigurării unei participări mai largi la procedura de achiziție, vă rugăm să confirmați dacă pot fi acceptate dimensiuni de 2080 × 920 × 550 mm, cu o toleranță de ±100 mm, având în vedere că astfel de diferențe dimensionale nu influențează funcționalitatea și destinația echipamentului.
Răspuns (20 aug 2026, 15:05):
Se acceptă o toleranță de de ±100 mm,
Pat funcțional medical electric dimensiune în mm 2080x920x550
Data:
13 aug 2026, 14:39
Subiectul întrebării:
Reglarea spătarului
Întrebare:
În specificația tehnică este solicitată reglarea spătarului în intervalul 0–90°. Vă rugăm să confirmați dacă poate fi acceptat un interval de reglare de minimum 0–75°. Considerăm că cerința de 90° este restrictivă, întrucât numeroși producători de paturi medicale oferă un unghi maxim de aproximativ 75°, suficient pentru poziționarea pacientului în poziție șezândă/semișezândă. Totodată, un unghi de 90° reprezintă o poziție complet verticală, specifică mai degrabă poziției de șezut. Modificarea cerinței la minimum 75° ar permite participarea unui număr mai mare de operatori economici, fără a afecta funcționalitatea clinică a echipamentului.
Răspuns (20 aug 2026, 15:05):
Confirmăm reglare spate un interval de reglare de minimum 0–75°.
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK