1
Perioada de actualizare
de la 11.08.2026 11:43
până la 21.08.2026 10:00
2
Propunerea ofertelor
de la 21.08.2026 10:00
până la 01.09.2026 10:00
3
Licitaţie

4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut Activ
Valoarea estimată fără TVA 992 600 MDL
Perioada clarificărilor: 11 aug 2026, 11:43 - 21 aug 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor: 21 aug 2026, 10:00 - 1 sept 2026, 10:00
Începutul licitației: nu va fi folosită

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801


Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.

Reparația grupei de creșă din cadrul Grădiniței de copii nr.1 din s. Vorniceni, r-nul. Strășeni
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
3637, MOLDOVA, Străşeni, s.Vorniceni, str.Sfatul Țării nr. 6
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
VASILE TOFAN
Telefonul de contact
0237 46290
Datele achizitiei
Data publicării
11 aug 2026, 11:22
Data ultimilor modificări
12 aug 2026, 13:00
Valoarea estimată (fără TVA)
992 600 MDL
Achizitii.md ID
21665445
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
3637, MOLDOVA, Străşeni, s.Vorniceni, str.Sfatul Țării nr. 6
Durata contractului
14 sept 2026 11:35 - 31 dec 2026 11:35
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Reparația grupei de creșă din cadrul Grădiniței de copii nr.1 din s. Vorniceni, r-nul. Strășeni CPV: 45400000-1 - Lucrări de finisare a construcţiilor
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
lista cu cantități de lucrări gradinița nr.1.docx
Specificaţie tehnică
Caiet de sarcini
11.08.26 11:43
duae.doc
Documentele la ofertă
DUAE
11.08.26 11:43
anunt de participare.pdf anunt de participare.pdf
tenderNotice
Anunt de participare
11.08.26 11:43
documentatia standart.docx
Documentele la ofertă
Documentatia standard
11.08.26 11:43
lista cu cantitățile de lucrări gradinița nr.2.docx
Specificaţie tehnică
Caiet de sarcini
11.08.26 11:43

Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.

Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:

1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.

2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.

3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.

Calificarea participanţilor
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:

Master-Construct

Preţul ofertei: 748 607,66 MDL
Statut: Anulat
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
2
Denumirea participantului:

Apis-Miele

Preţul ofertei: 849 256,92 MDL
Statut: În considerare
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
3
Denumirea participantului:

Quantis Eco

Preţul ofertei: 963 823,29 MDL
Statut: în aşteptare
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări