Achiziţie publică
21665280
Reparația cabinelor ascensoarelor din blocurile de locuit
1
Perioada de actualizare
de la 10.08.2026 19:30
până la 20.08.2026 11:00
până la 20.08.2026 11:00
2
Propunerea ofertelor
de la 20.08.2026 11:00
până la 01.09.2026 11:00
până la 01.09.2026 11:00
3
Licitaţie
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
3 950 000 MDL
Perioada clarificărilor:
10 aug 2026, 19:30 - 20 aug 2026, 11:00
Perioada de depunere a ofertelor:
20 aug 2026, 11:00 - 1 sept 2026, 11:00
Începutul licitației:
nu va fi folosită
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Reparația cabinelor ascensoarelor din blocurile de locuit
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2012, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Mihai Eminescu, 33
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
10 aug 2026, 19:02
Data ultimilor modificări
10 aug 2026, 19:30
Valoarea estimată (fără TVA)
3 950 000 MDL
Achizitii.md ID
21665280
MTender ID
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2012, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Mihai Eminescu, 33
Durata contractului
14 sept 2026 19:17 - 31 dec 2026 19:17
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Reparația cabinelor ascensoarelor din blocurile de locuit
CPV: 50800000-3 - Diverse servicii de întreţinere şi de reparare
Cantitatea: 140.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
anunt de participare.signed.pdf
anunt de participare.signed.pdf
Documentele la ofertă
anunt de participare.signed.pdf
10.08.26 19:30
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
ÎMS Liftservice
Preţul ofertei:
3 949 965,04 MDL
Statut:
În considerare
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 10:30
Data deschiderii:
1.09.26 11:00
situatiile financiare 2024.semnat.pdf
situatiile financiare 2024.semnat.pdf
ID: 124c3b36-c156-494a-91a4-4cad218e6cc1
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 10:30
Data deschiderii:
1.09.26 11:00
garantie bancara.signed.signed.pdf
garantie bancara.signed.signed.pdf
ID: 18e4e5e1-98ee-4606-bdaf-d475e8e90097
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 10:30
Data deschiderii:
1.09.26 11:00
certificat intreprindere original.semnat.pdf
certificat intreprindere original.semnat.pdf
ID: 2b17ea2d-1a67-4456-9830-d45faedf8be8
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 10:29
Data deschiderii:
1.09.26 11:00
anexa_22_specificatii tehnice.signed.pdf
anexa_22_specificatii tehnice.signed.pdf
ID: 34d11cf6-b431-4508-9f72-6464e9e81054
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 10:29
Data deschiderii:
1.09.26 11:00
iso 14001 liftservice 2269b ca ro.semnat.pdf
iso 14001 liftservice 2269b ca ro.semnat.pdf
ID: 4a5aebc7-021c-4b9b-b573-88c4739fae78
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 10:30
Data deschiderii:
1.09.26 11:00
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 10:30
Data deschiderii:
1.09.26 11:00
certificat lipsa datorii.signed.pdf
certificat lipsa datorii.signed.pdf
ID: 782ba291-e642-4144-b0cd-3e76c2c019cd
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 10:30
Data deschiderii:
1.09.26 11:00
certificat cont bancar original.semnat.pdf
certificat cont bancar original.semnat.pdf
ID: 7f7830b0-9913-4973-8893-2f94914a51a0
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 10:29
Data deschiderii:
1.09.26 11:00
certificat linolium.signed.pdf
certificat linolium.signed.pdf
ID: 879b8c22-2945-439c-863e-f504f448dc3e
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 10:30
Data deschiderii:
1.09.26 11:00
certificat_acreditare_verificari.semnat.pdf
certificat_acreditare_verificari.semnat.pdf
ID: 8fb299f8-f5c4-4d3e-b142-5572fa947c49
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 10:30
Data deschiderii:
1.09.26 11:00
duae dglca_reparatie_cabine_asc.signed.pdf
duae dglca_reparatie_cabine_asc.signed.pdf
ID: 91d41138-b634-4d6e-b0ff-460ac2079b10
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 10:38
Data deschiderii:
1.09.26 11:00
iso 45001 liftservice 2269c ca ro.semnat.pdf
iso 45001 liftservice 2269c ca ro.semnat.pdf
ID: a543e7ad-805a-4132-bd5d-3d634760f52b
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 10:30
Data deschiderii:
1.09.26 11:00
certificat panouri aluminiu.signed.pdf
certificat panouri aluminiu.signed.pdf
ID: b8f86aa4-36e1-484c-9ccf-72b19b4e6494
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 10:30
Data deschiderii:
1.09.26 11:00
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 10:30
Data deschiderii:
1.09.26 11:00
iso 9001 liftservice 2269a ca ro.semnat.pdf
iso 9001 liftservice 2269a ca ro.semnat.pdf
ID: c965f50a-c137-4902-96bd-a68f0f1b2715
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 10:30
Data deschiderii:
1.09.26 11:00
anexa_8_decl.val.oferta.signed.pdf
anexa_8_decl.val.oferta.signed.pdf
ID: cdda86f7-217c-48e2-96ad-95d490fbb99b
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 10:29
Data deschiderii:
1.09.26 11:00
situatiile financiare 2025.signed.pdf
situatiile financiare 2025.signed.pdf
ID: dcc2bb27-5019-4e59-888c-e92f55d140f1
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 10:31
Data deschiderii:
1.09.26 11:00
anexa_7_cerere partic.signed.pdf
anexa_7_cerere partic.signed.pdf
ID: e9216908-8e21-4560-9194-bbe7696dad72
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 10:29
Data deschiderii:
1.09.26 11:00
situatiile financiare 2023.semnat.pdf
situatiile financiare 2023.semnat.pdf
ID: efc3c813-ae1b-4dad-bc86-b68f06c3fe6a
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 10:30
Data deschiderii:
1.09.26 11:00
declaratie beneficiar efectiv liftservice.signed.pdf
declaratie beneficiar efectiv liftservice.signed.pdf
ID: f664efde-e4cb-493b-8e99-d01a28e7a9be
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 10:30
Data deschiderii:
1.09.26 11:00
anexa_23_specificatii pret.signed.pdf
anexa_23_specificatii pret.signed.pdf
ID: f08019b2-3b29-481e-a1fb-923e04462d98
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 10:29
Data deschiderii:
3.09.26 11:27
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK