Achiziţie publică
21665268
Construirea rețelei termice pentru alimentarea cu energie termică a construcției din str. 31 August 1989, 135 (REPETAT)
1
Perioada de actualizare
de la 10.08.2026 16:50
până la 20.08.2026 11:00
până la 20.08.2026 11:00
2
Propunerea ofertelor
de la 20.08.2026 11:00
până la 28.08.2026 11:00
până la 28.08.2026 11:00
3
Licitaţie
01.09.2026 15:00
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
605 000 MDL
Perioada clarificărilor:
10 aug 2026, 16:50 - 20 aug 2026, 11:00
Perioada de depunere a ofertelor:
20 aug 2026, 11:00 - 28 aug 2026, 11:00
Începutul licitației:
1 sept 2026, 15:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Conform caietului de sarcini și a listei cu cantitățile de lucrări
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2024, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.Tudor Vladimirescu, 6
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
10 aug 2026, 16:46
Data ultimilor modificări
10 aug 2026, 16:50
Valoarea estimată (fără TVA)
605 000 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
6 050 MDL
Achizitii.md ID
21665268
MTender ID
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD-2024, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.Tudor Vladimirescu, 6
Durata contractului
7 sept 2026 03:00 - 31 dec 2026 02:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Construirea rețelei termice pentru alimentarea cu energie termică a construcției din str. 31 August 1989, 135(REPETAT)
CPV: 45200000-9 - Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Metru liniar
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
anexa-3, proiectul 81_25-rt.pdf
anexa-3, proiectul 81_25-rt.pdf
Documentele la ofertă
-
10.08.26 16:50
anexa-4, proiectul 81_25-c.pdf
anexa-4, proiectul 81_25-c.pdf
Documentele la ofertă
-
10.08.26 16:50
ordin nr.195 din 26.12.2024.pdf
ordin nr.195 din 26.12.2024.pdf
Documentele la ofertă
-
10.08.26 16:50
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
Adrika
Preţul ofertei:
560 396 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
28.08.26 11:02
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
descalificare temporară.pdf
ID: 7f755478-f391-44a7-a1b8-30a3fc053ab0
Etape planificate
28.08.26 11:02
Documentele depuse cu oferta
1. cerere de participare_anexa 7.signed.pdf
1. cerere de participare_anexa 7.signed.pdf
ID: 0382bced-3a66-4dd0-8853-3e8af56651ce
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
scrisoare de recomandare judecatoria chisinau.signed.pdf
scrisoare de recomandare judecatoria chisinau.signed.pdf
ID: 0fdfb28c-0134-4372-b70c-5aef1b862fd0
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
20. situatii financiare 2025.signed.pdf
20. situatii financiare 2025.signed.pdf
ID: 1ac4e421-0884-4c97-8b73-d754abb7959e
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
scrisoare de recomandare pretura riscani.signed.pdf
scrisoare de recomandare pretura riscani.signed.pdf
ID: 279e5114-81b1-42b9-b077-22d3ee09d900
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
1 termoelectrica 605 000 (1).signed.pdf
1 termoelectrica 605 000 (1).signed.pdf
ID: 2c11e595-9696-4a93-83d2-3f2c00ac41b4
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
scrisoare de recomandare sfanta treime.signed.pdf
scrisoare de recomandare sfanta treime.signed.pdf
ID: 446a12f2-ab00-48ab-9e0b-6d06f845b795
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
contract executare lucrari str. a.doga.signed.pdf
contract executare lucrari str. a.doga.signed.pdf
ID: 48924f86-dccd-4c36-8f25-b651f522ea9e
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
1 5604 adrika semnat.signed.pdf
1 5604 adrika semnat.signed.pdf
ID: 4c76f657-7dc0-4c57-9e1b-adf4741e7449
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
22. aviz ast adrika 2026.signed.pdf
22. aviz ast adrika 2026.signed.pdf
ID: 50b29102-6028-4fc6-83e6-fe359c522cd6
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
4. extras adrika srl 04.8.26 (9).signed.pdf
4. extras adrika srl 04.8.26 (9).signed.pdf
ID: 5a7d50af-2b1f-4890-8127-22365ef8e6bf
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
referință boli contagioase copii.signed.pdf
referință boli contagioase copii.signed.pdf
ID: 5af88877-6d20-433f-97bc-2f698b015218
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
recomandare singera.signed.pdf
recomandare singera.signed.pdf
ID: 66042e22-b8e9-461e-8a19-5395d44b5232
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
recomandare omnicom.signed.pdf
recomandare omnicom.signed.pdf
ID: 6be133eb-42c4-417b-a660-77fae3e3e964
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
pv doga termoelectrica.semnat (1).pdf
pv doga termoelectrica.semnat (1).pdf
ID: 6ff9b4b0-a186-4e48-bff0-dd6ede3b5017
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
8. anexa nr. 14 declaratie privind dotarile specifice adrika srl.signed.pdf
8. anexa nr. 14 declaratie privind dotarile specifice adrika srl.signed.pdf
ID: 704b480c-98fd-4c5b-bf65-bb2eedb0ae62
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
4. declarație privind valabilitatea ofertei_anexa 8.signed.pdf
4. declarație privind valabilitatea ofertei_anexa 8.signed.pdf
ID: 76b7d92c-02d6-4747-95fc-bcd4516e422e
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
recomandare viscomteh adrika.signed.pdf
recomandare viscomteh adrika.signed.pdf
ID: 87132022-26a8-437e-bdd2-809e6d2a7270
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
recomandare armata.signed.pdf
recomandare armata.signed.pdf
ID: 90a3b4c7-c092-480b-b55c-317202e3d04b
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
contract apa canal 2.semnat.pdf
contract apa canal 2.semnat.pdf
ID: 99314cca-d0cf-4f65-8aa4-064cee7ae39d
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
referinta cs durlesti.signed.pdf
referinta cs durlesti.signed.pdf
ID: 9f60dc68-fd7c-488c-b753-616ff5ac3757
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
10 certificate specialisti.signed.pdf
10 certificate specialisti.signed.pdf
ID: a5bce127-7307-48a0-b7e9-dd9f84d7844f
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
referință transfuzia singe.signed.pdf
referință transfuzia singe.signed.pdf
ID: a617b505-fa4f-4606-b3ca-800b9f583245
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
13. anexa 18 angajament terț susținator financar (1).signed.pdf
13. anexa 18 angajament terț susținator financar (1).signed.pdf
ID: a834aa61-db2d-483c-ab6f-338ba74b2cea
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
14. anexa 19 angajament sustinere tehnica (1).signed.pdf
14. anexa 19 angajament sustinere tehnica (1).signed.pdf
ID: b0bd980f-5a71-4009-bf49-0bd9b299d4f6
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
contract 202 din 16.12.2024 apa canal vs adrika srl cu pv 3.signed.pdf
contract 202 din 16.12.2024 apa canal vs adrika srl cu pv 3.signed.pdf
ID: b1b7bb7b-437b-4334-9629-5db8c4d8ef5e
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
6. experiența similara apeduct - retele termice anexa nr.12.signed.pdf
6. experiența similara apeduct - retele termice anexa nr.12.signed.pdf
ID: bdd46d70-4c21-4ac3-a1cd-6ee3d100d849
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
9. anexa nr 15 decl. priv. personal specializat (2).signed.pdf
9. anexa nr 15 decl. priv. personal specializat (2).signed.pdf
ID: c62c520e-86a7-4ed2-8c4a-94a206a84247
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
11. anexa nr.16 - subcontractanti - adrika (3).signed.pdf
11. anexa nr.16 - subcontractanti - adrika (3).signed.pdf
ID: d004648c-a27c-44b1-8f66-986803e2ff98
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
23 certificat adrika 09.09.26.signed.pdf
23 certificat adrika 09.09.26.signed.pdf
ID: d4a100a8-890a-416a-a207-49efd7e29b1a
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
contract 186 din 22.11.2024 apa canal vs adrika cu pv 1 si 2.signed.pdf
contract 186 din 22.11.2024 apa canal vs adrika cu pv 1 si 2.signed.pdf
ID: d71ffef0-b0c3-4992-8c93-fc676f269a7a
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
pv doga 10.08.20.semnat (1).pdf
pv doga 10.08.20.semnat (1).pdf
ID: da041a46-b1ee-4ec6-b9ae-37e2d2512015
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
16. declarația beneficiarul efectiv.signed.pdf
16. declarația beneficiarul efectiv.signed.pdf
ID: e0328e05-b3c4-431f-9acc-b2e81f42c498
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
12. informații privind asocierea_anexa17.signed.pdf
12. informații privind asocierea_anexa17.signed.pdf
ID: e04f7a84-13ad-4da4-81e0-8156230d6811
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
7. declaratie lista principalelor lucrari 5 ani.signed.pdf
7. declaratie lista principalelor lucrari 5 ani.signed.pdf
ID: e886fa9e-a0fd-4d97-9b8c-71b0ba0f4cba
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
28.08.26 09:54
Data deschiderii:
28.08.26 11:02
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK