Achiziţie publică
21665257
Condimente
1
Perioada de actualizare
de la 10.08.2026 16:41
până la 14.08.2026 17:25
până la 14.08.2026 17:25
2
Propunerea ofertelor
de la 14.08.2026 17:25
până la 18.08.2026 19:25
până la 18.08.2026 19:25
3
Licitaţie
de la 19.08.2026 14:09
până la 19.08.2026 14:19
până la 19.08.2026 14:19
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
6 466 MDL
Perioada clarificărilor:
10 aug 2026, 16:41 - 14 aug 2026, 17:25
Perioada de depunere a ofertelor:
14 aug 2026, 17:25 - 18 aug 2026, 19:25
Începutul licitației:
19 aug 2026, 14:09
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Condimente
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
5629, MOLDOVA, Drochia, s.Pеlinia, Stefan cel Mare 123
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
Data ultimilor modificări
20 aug 2026, 8:11
Valoarea estimată (fără TVA)
6 466 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
1 MDL
Achizitii.md ID
21665257
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (bunuri)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
5629, MOLDOVA, Drochia, s.Pеlinia, Stefan cel Mare 123
Durata contractului
1 sept 2026 00:00 - 30 dec 2026 23:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cantitatea: 3.0
Unități de măsură: Kilogram
2)
Denumirea
Cantitatea: 40.0
Unități de măsură: Kilogram
3)
Denumirea
Verdeata uscata (patrunjel,marar,leustean, telina) in proportii egale
CPV: 15800000-6 - Diverse produse alimentare
Cantitatea: 6.0
Unități de măsură: Kilogram
4)
Denumirea
Cantitatea: 20.0
Unități de măsură: Ambalaj
5)
Denumirea
Cantitatea: 10.0
Unități de măsură: Kilogram
6)
Denumirea
Cantitatea: 3.0
Unități de măsură: Kilogram
7)
Denumirea
Cantitatea: 100.0
Unități de măsură: Kilogram
8)
Denumirea
Cantitatea: 7.0
Unități de măsură: Kilogram
9)
Denumirea
Cantitatea: 5.0
Unități de măsură: Kilogram
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 10 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
202608101641_anunt_de_participare_bunuri_si_servicii_26_10_2021_0 (2).signed.pdf
tenderNotice
-
10.08.26 16:41
Комиссия
Prenume
Pripa Liuba
IDNP/IDNO
MD-IDNO-1007601009244
Funcţia
---
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
Delmix Prim SRL
Preţul ofertei:
4 081,58 MDL
Statut:
În considerare
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 15:05
Data deschiderii:
19.08.26 15:42
duae (3).semnat - 2026-08-18t145034.911.pdf
duae (3).semnat - 2026-08-18t145034.911.pdf
ID: 28cbc572-ea62-4457-bc61-e16d18a6e3f0
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 15:02
Data deschiderii:
19.08.26 15:42
anexa 57047670[signed].signed.semnat.pdf
anexa 57047670[signed].signed.semnat.pdf
ID: 430c4e0a-9c1c-4fe0-86dd-6c36e74495af
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 15:02
Data deschiderii:
19.08.26 15:42
autorizatie ansa- legume, fructe.semnat.pdf
autorizatie ansa- legume, fructe.semnat.pdf
ID: 5aea6271-9361-4d71-a2e2-f5a76ffef00b
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 15:05
Data deschiderii:
19.08.26 15:42
cerere de participare.semnat - 2026-08-18t145034.912.pdf
cerere de participare.semnat - 2026-08-18t145034.912.pdf
ID: 6db0be0e-50bb-44b7-acbc-f2e23f9e95c1
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 15:02
Data deschiderii:
19.08.26 15:42
specificatii de pret.semnat - 2026-08-18t145034.911.pdf
specificatii de pret.semnat - 2026-08-18t145034.911.pdf
ID: 758ac51a-5ac0-4e58-8d48-ec2ba3b17569
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 15:02
Data deschiderii:
19.08.26 15:42
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 15:04
Data deschiderii:
19.08.26 15:42
authsanitaryveterinarytransport_iic882.semnat.pdf
authsanitaryveterinarytransport_iic882.semnat.pdf
ID: 937156da-ff97-4055-aa77-b8dfe02d9adf
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 15:04
Data deschiderii:
19.08.26 15:42
specificații tehnice.semnat (15).pdf
specificații tehnice.semnat (15).pdf
ID: a1714b59-2a23-429b-8731-b488024cdeb1
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 15:02
Data deschiderii:
19.08.26 15:42
authsanitaryveterinarytransport_vfp679.semnat — копия.pdf
authsanitaryveterinarytransport_vfp679.semnat — копия.pdf
ID: c590dd9e-6f08-4800-84df-7e9275053ab2
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 15:04
Data deschiderii:
19.08.26 15:42
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 15:04
Data deschiderii:
19.08.26 15:42
declaratie privind valabilitatea ofertei.semnat - 2026-08-18t145034.787.pdf
declaratie privind valabilitatea ofertei.semnat - 2026-08-18t145034.787.pdf
ID: ec89599b-e3c7-4dc0-8f79-04e9f9b61485
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 15:02
Data deschiderii:
19.08.26 15:42
autoriz de functionare (comert).semnat.pdf
autoriz de functionare (comert).semnat.pdf
ID: f7568198-8970-460c-be7a-fcc2a84611e7
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 15:05
Data deschiderii:
19.08.26 15:42
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 15:39
Data deschiderii:
20.08.26 08:09
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 15:39
Data deschiderii:
20.08.26 08:09
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 15:39
Data deschiderii:
20.08.26 08:09
mirodenii 24.11.2025 st.semnat (1).pdf
mirodenii 24.11.2025 st.semnat (1).pdf
ID: 9d985d72-b1d2-42d0-84bf-646227735874
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 15:38
Data deschiderii:
20.08.26 08:09
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 15:39
Data deschiderii:
20.08.26 08:09
2
Denumirea participantului:
SRL BAGUETTE
Preţul ofertei:
5 202,10 MDL
Statut:
în aşteptare
Documentele de tipul "documente de calificare", "propunere financiară" și "ilustrare" vor fi vizibile doar atunci cînd oferta va obține statutul "în considerare".
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
17.08.26 09:19
Data deschiderii:
19.08.26 15:42
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
17.08.26 09:19
Data deschiderii:
19.08.26 15:42
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
17.08.26 09:20
Data deschiderii:
19.08.26 15:42
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
17.08.26 09:19
Data deschiderii:
19.08.26 15:42
! documente noi 2026.signed.pdf
! documente noi 2026.signed.pdf
ID: 7078c132-cc57-4358-ab38-f1a4bb0ccecf
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
17.08.26 09:19
Data deschiderii:
19.08.26 15:42
an. 8 declaraţie valabilitatea ofertei.signed.pdf
an. 8 declaraţie valabilitatea ofertei.signed.pdf
ID: 7223351a-f41b-437b-95d3-1818fab447e2
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
17.08.26 09:19
Data deschiderii:
19.08.26 15:42
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
17.08.26 09:19
Data deschiderii:
19.08.26 15:42
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
17.08.26 09:19
Data deschiderii:
19.08.26 15:42
an. 7 cerere de participare.signed.pdf
an. 7 cerere de participare.signed.pdf
ID: 96da3317-da2a-4d06-afb4-f6d17071f062
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
17.08.26 09:19
Data deschiderii:
19.08.26 15:42
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
17.08.26 09:19
Data deschiderii:
19.08.26 15:42
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
17.08.26 09:19
Data deschiderii:
19.08.26 15:42
!-contract laborator.signed.pdf
!-contract laborator.signed.pdf
ID: dd5023f3-c77d-400a-addb-36345dcd47e7
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
17.08.26 09:19
Data deschiderii:
19.08.26 15:42
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
17.08.26 09:19
Data deschiderii:
19.08.26 15:42
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK