1
Perioada de actualizare
de la 10.08.2026 11:06
până la 20.08.2026 10:00
2
Propunerea ofertelor
de la 20.08.2026 10:00
până la 24.08.2026 10:00
3
Licitaţie

4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut Activ
Valoarea estimată fără TVA 864 031,92 MDL
Perioada clarificărilor: 10 aug 2026, 11:06 - 20 aug 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor: 20 aug 2026, 10:00 - 24 aug 2026, 10:00
Începutul licitației: nu va fi folosită

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801


Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.

Amenajarea teritoriului, reconstrucția gardului și înlocuirea porților la IP Complexul Educațional nr.88, mun. Chișinău, or. Codru, str. Costiujeni, nr.10
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2011, MOLDOVA, mun.Chişinău, or.Codru (mun. Chişinău), str.Costiujeni, 8
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Sclearova Alina
Telefonul de contact
022793932
Datele achizitiei
Data publicării
10 aug 2026, 11:01
Data ultimilor modificări
10 aug 2026, 11:06
Valoarea estimată (fără TVA)
864 031,92 MDL
Achizitii.md ID
21665034
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (lucrări)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2011, MOLDOVA, mun.Chişinău, or.Codru (mun. Chişinău), str.Costiujeni, 8
Durata contractului
26 aug 2026 11:05 - 31 dec 2026 11:05
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Amenajarea teritoriului, reconstrucția gardului și înlocuirea porților la IP Complexul Educațional nr.88, mun. Chișinău, or. Codru, str. Costiujeni, nr.10 CPV: 45200000-9 - Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
caiet de sarcini gard scoala 88.pdf caiet de sarcini gard scoala 88.pdf
Documentele la ofertă
-Caiet de sarcini
10.08.26 11:06
duae.doc
Documentele la ofertă
-DUAE
10.08.26 11:06
ds_lucrari_actualizata.docx
Documentele la ofertă
-Documentația standard
10.08.26 11:06
anunț de participare gard scoala 88.pdf anunț de participare gard scoala 88.pdf
Documentele la ofertă
-Anunț de participare
10.08.26 11:06

Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.

Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:

1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.

2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.

3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.

Calificarea participanţilor
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:

SRL BAUHOF GROUP

Preţul ofertei: 778 627,89 MDL
Statut: Anulat
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
2
Denumirea participantului:

SEALCOM SERVICE

Preţul ofertei: 798 547,78 MDL
Statut: În considerare
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări