Achiziţie publică
21664959
Lucrări de raparații capitale ”Alimentarea cu energie electrică a IEU noi montate și existente din posesia Construcției nelocative (modificat) Azilul „Sf. Gheorghe” în raionul Sîngerei, s.Drăgănești, nr.cadastral 7446229.008.01” (Majorarea puterii la alimentarea cu energie electrică a IEU noi montate și existente din posesia Construcției nelocative (modificat) Azilul „Sf. Gheorghe” în raionul Sîngerei, s.Drăgănești, nr.cadastral 7446229.008.01).
1
Perioada de actualizare
de la 10.08.2026 10:09
până la 13.08.2026 10:00
până la 13.08.2026 10:00
2
Propunerea ofertelor
de la 13.08.2026 10:00
până la 18.08.2026 10:00
până la 18.08.2026 10:00
3
Licitaţie
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Ofertele au fost evaluate
Valoarea estimată fără TVA
111 977 MDL
Perioada clarificărilor:
10 aug 2026, 10:09 - 13 aug 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor:
13 aug 2026, 10:00 - 18 aug 2026, 10:00
Începutul licitației:
nu va fi folosită
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Lucrări de raparații capitale ”Alimentarea cu energie electrică a IEU noi montate și existente din posesia Construcției nelocative (modificat) Azilul „Sf. Gheorghe” în raionul Sîngerei, s.Drăgănești, nr.cadastral 7446229.008.01”
(Majorarea puterii la alimentarea cu energie electrică a IEU noi montate și existente din posesia Construcției nelocative (modificat) Azilul „Sf. Gheorghe” în raionul Sîngerei, s.Drăgănești, nr.cadastral 7446229.008.01).
(Majorarea puterii la alimentarea cu energie electrică a IEU noi montate și existente din posesia Construcției nelocative (modificat) Azilul „Sf. Gheorghe” în raionul Sîngerei, s.Drăgănești, nr.cadastral 7446229.008.01).
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-5901, MOLDOVA, Făleşti, or.Făleşti, str.Ștefan cel Mare, 81
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
BAZILEVSCHI LARISA
Telefonul de contact
078825043
Datele achizitiei
Data publicării
10 aug 2026, 9:38
Data ultimilor modificări
10 aug 2026, 10:09
Valoarea estimată (fără TVA)
111 977 MDL
Achizitii.md ID
21664959
MTender ID
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD-5901, MOLDOVA, Făleşti, or.Făleşti, str.Ștefan cel Mare, 81
Durata contractului
20 aug 2026 10:07 - 31 dec 2026 10:07
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Lucrări de raparații capitale ”Alimentarea cu energie electrică a IEU noi montate și existente din posesia Construcției nelocative (modificat) Azilul „Sf. Gheorghe” în raionul Sîngerei, s.Drăgănești, nr.cadastral 7446229.008.01” (Majorarea puterii la alimentarea cu energie electrică a IEU noi montate și existente din posesia Construcției nelocative (modificat) Azilul „Sf. Gheorghe” în raionul Sîngerei, s.Drăgănești, nr.cadastral 7446229.008.01).
CPV: 45300000-0 - Lucrări de instalaţii pentru clădiri
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
f.1. lista cantitatilor de lucrari.pdf
f.1. lista cantitatilor de lucrari.pdf
Specificaţie tehnică
f.1. lista cantitatilor de lucrari.pdf
10.08.26 10:09
anunt de participare, lucrari electrice sf.gheorghe.pdf
anunt de participare, lucrari electrice sf.gheorghe.pdf
tenderNotice
anunt de participare, lucrari electrice sf.gheorghe.pdf
10.08.26 10:09
f.1. lista cantitatilor de lucrari.docx
Specificaţie tehnică
f.1. lista cantitatilor de lucrari.docx
10.08.26 10:09
anunt de participare, lucrari electrice sf.gheorghe.docx
tenderNotice
anunt de participare, lucrari electrice sf.gheorghe.docx
10.08.26 10:09
declaratie de eligibilitate.docx
Documentele la ofertă
declaratie de eligibilitate.docx
10.08.26 10:09
doc standard lucrari actualizata.docx
Documentele la ofertă
doc standard lucrari actualizata.docx
10.08.26 10:09
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Descalificați participanții ai căror prețuri sunt mai mici decît oferta învingătorului și indicați motivul descalificării.
2) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingator.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
SRL ENERGOLED
Preţul ofertei:
98 470 MDL
Statut:
Anulat
Oferta este neconformă
25.08.26 10:06
Motivul: Oferta este neconformă
Documentele de calificare
da nr.18 din 25.08.2026 lucrari.pdf
ID: 4057aa07-ed9d-4440-8fb0-20ac69dd3390
Reclamații și decizii
25.08.26 10:06
Documentele depuse cu oferta
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
17.08.26 07:35
Data deschiderii:
18.08.26 10:58
singerei draganesti_merged.signed.pdf
singerei draganesti_merged.signed.pdf
ID: 767bc877-5499-4459-99d7-48e5dfc4f67e
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
17.08.26 07:35
Data deschiderii:
18.08.26 10:58
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
17.08.26 07:35
Data deschiderii:
18.08.26 10:58
2
Denumirea participantului:
Ajustarea Retelelor Electrice
Preţul ofertei:
110 110,59 MDL
Statut:
Învingător
Operatorul economic corespunde cerinților din Documentația de Atribuire.
25.08.26 10:12
Motivul: Operatorul economic corespunde cerinților din Documentația de Atribuire.
Documentele de calificare
ds nr.18 din 25.08.2026 lucrari.pdf
ds nr.18 din 25.08.2026 lucrari.pdf
ID: 1b758ec9-d976-424a-97c9-d5fedf0ab3e1
Oferta câștigătoare
25.08.26 10:12
Documentele depuse cu oferta
certificat cont bancar.semnat.pdf
certificat cont bancar.semnat.pdf
ID: 08b709ce-8927-453e-a816-6e969ae12650
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
15.08.26 16:38
Data deschiderii:
18.08.26 10:00
extras din registrul de stat al persoanelor juridice.semnat.pdf
extras din registrul de stat al persoanelor juridice.semnat.pdf
ID: 265d86ec-7fd5-486e-a592-56308d2a1d06
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
15.08.26 16:38
Data deschiderii:
18.08.26 10:00
decizia de inreg pj.semnat.pdf
decizia de inreg pj.semnat.pdf
ID: 3874925d-675a-4eea-87fe-4e7b82275e40
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
15.08.26 16:38
Data deschiderii:
18.08.26 10:00
aviz - ajustarea retelelor electric.semnat.pdf
aviz - ajustarea retelelor electric.semnat.pdf
ID: 92fa3748-2a67-4cf1-af8c-8bd5a5dc68b0
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
15.08.26 16:38
Data deschiderii:
18.08.26 10:00
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
15.08.26 16:38
Data deschiderii:
18.08.26 10:00
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
15.08.26 16:38
Data deschiderii:
18.08.26 10:00
certificat privind lipsa restantelor - 1551377.semnat.pdf
certificat privind lipsa restantelor - 1551377.semnat.pdf
ID: c4ff3f1e-7e8f-4b52-8d30-e5f34b6b7196
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
15.08.26 16:38
Data deschiderii:
18.08.26 10:00
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
15.08.26 16:38
Data deschiderii:
18.08.26 13:53
c482149-2025_130_certtechprofessionals_certificate.semnat.pdf
c482149-2025_130_certtechprofessionals_certificate.semnat.pdf
ID: 4c04ec97-d46f-4514-9bca-ffa28ec2f9f3
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
15.08.26 16:38
Data deschiderii:
18.08.26 13:53
manualul calitatii.semnat.pdf
manualul calitatii.semnat.pdf
ID: 4e7e3cc9-005d-4170-bb80-6dc671ac4382
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
15.08.26 16:38
Data deschiderii:
18.08.26 13:53
propunere financiara.semnat.pdf
propunere financiara.semnat.pdf
ID: 9fd838fb-56b0-418f-b61e-c0b11b8243e0
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
15.08.26 16:38
Data deschiderii:
18.08.26 13:53
ajustarea reţelelor electrice 14001.semnat.pdf
ajustarea reţelelor electrice 14001.semnat.pdf
ID: a5d76274-ea24-48b2-9f2e-72f43e1d62e6
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
15.08.26 16:38
Data deschiderii:
18.08.26 13:53
ajustarea reţelelor electrice 9001.semnat.pdf
ajustarea reţelelor electrice 9001.semnat.pdf
ID: dad639c6-49e3-41e0-a6e8-76aa8cef17fa
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
15.08.26 16:38
Data deschiderii:
18.08.26 13:53
azil sfantul gheorghe aee deviz.semnat.pdf
azil sfantul gheorghe aee deviz.semnat.pdf
ID: dd83c077-01f6-4357-aa7c-4af04f64090d
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
15.08.26 16:38
Data deschiderii:
18.08.26 13:53
garantie oferta 3 (beneficiar accept maib) - 2026-08-13t180940.075.signed.semnat.pdf
garantie oferta 3 (beneficiar accept maib) - 2026-08-13t180940.075.signed.semnat.pdf
ID: e1caedc2-7dcc-419d-8380-27c3afeaa1c3
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
15.08.26 16:38
Data deschiderii:
18.08.26 13:53
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK