Achiziţie publică
21664913
Cazan pe combustibil solid cu încărcare manuală
1
Perioada de actualizare
de la 10.08.2026 07:54
până la 15.08.2026 08:30
până la 15.08.2026 08:30
2
Propunerea ofertelor
de la 15.08.2026 08:30
până la 24.08.2026 09:00
până la 24.08.2026 09:00
3
Licitaţie
de la 25.08.2026 15:00
până la 25.08.2026 15:09
până la 25.08.2026 15:09
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Ofertele au fost evaluate
Valoarea estimată fără TVA
285 000 MDL
Perioada clarificărilor:
10 aug 2026, 7:54 - 15 aug 2026, 8:30
Perioada de depunere a ofertelor:
15 aug 2026, 8:30 - 24 aug 2026, 9:00
Începutul licitației:
25 aug 2026, 15:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Combustibilul principal recomandat pentru exploatarea cazanului cărbune, confecționat din tablă de oțel de înaltă calitate;
Combustibilul recomandat pentru cazan – cărbune;
Suprafața de încălzire 980 - 1100 m2;
Puterea termică minim 98 kW, maxim 110 kW;
Înălțimea 1800 - 2200 mm;
Lățimea 750 – 950 mm;
Adâncimea 1500 – 2000 mm;
Presiunea de lucru – 0,2 MPa;
Cazanul să fie dotat cu supapă de siguranță, unitate de comandă automată, ventilator și regulator mecanic de tiraj.
Garanția extinsă la bunul propus minim: 24 luni;
Combustibilul recomandat pentru cazan – cărbune;
Suprafața de încălzire 980 - 1100 m2;
Puterea termică minim 98 kW, maxim 110 kW;
Înălțimea 1800 - 2200 mm;
Lățimea 750 – 950 mm;
Adâncimea 1500 – 2000 mm;
Presiunea de lucru – 0,2 MPa;
Cazanul să fie dotat cu supapă de siguranță, unitate de comandă automată, ventilator și regulator mecanic de tiraj.
Garanția extinsă la bunul propus minim: 24 luni;
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
3200, MOLDOVA, mun.Bender, mun.Bender, str. Chișinăului, 44
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
10 aug 2026, 7:50
Data ultimilor modificări
10 aug 2026, 7:54
Valoarea estimată (fără TVA)
285 000 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
2 850 MDL
Achizitii.md ID
21664913
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (bunuri)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
3200, MOLDOVA, mun.Bender, mun.Bender, str. Chișinăului, 44
Durata contractului
31 aug 2026 08:00 - 31 dec 2026 07:52
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cantitatea: 3.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 10 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
2. anunț de participare.signed.pdf
2. anunț de participare.signed.pdf
Documentele la ofertă
-
10.08.26 07:54
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
Feniximpex SRL
Preţul ofertei:
151 200 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
25.08.26 15:37
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 17:51
Data deschiderii:
25.08.26 15:30
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 17:51
Data deschiderii:
25.08.26 15:30
certificat de atribuire a contului bancar.signed.pdf
certificat de atribuire a contului bancar.signed.pdf
ID: 21bf721e-abc7-44d0-99b8-d979829764a1
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 17:51
Data deschiderii:
25.08.26 15:30
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 17:51
Data deschiderii:
25.08.26 15:30
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 17:51
Data deschiderii:
25.08.26 15:30
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 17:51
Data deschiderii:
25.08.26 15:30
certificat radiator fonta column adarad 08.04.25.signed.pdf
certificat radiator fonta column adarad 08.04.25.signed.pdf
ID: 7487d2f1-e01d-40da-ad54-df01aac78250
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 17:51
Data deschiderii:
25.08.26 15:30
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 17:51
Data deschiderii:
25.08.26 15:30
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 17:51
Data deschiderii:
25.08.26 15:30
procura pentru alina rusu tendere v1 29.10.25.semnat.signed.pdf
procura pentru alina rusu tendere v1 29.10.25.semnat.signed.pdf
ID: c2623197-32c7-4f3e-9849-0965c38cbd4e
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 17:51
Data deschiderii:
25.08.26 15:30
manual emtas ek3gs100.signed.pdf
manual emtas ek3gs100.signed.pdf
ID: c31ce529-211a-4a22-bc8a-6bbf7c3c63b4
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 17:51
Data deschiderii:
25.08.26 15:30
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 17:51
Data deschiderii:
25.08.26 15:30
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 17:51
Data deschiderii:
25.08.26 15:30
2
Denumirea participantului:
Termolux-Service S.R.L
Preţul ofertei:
215 901 MDL
Statut:
Învingător
Corespunde cerințelor de calificare.
27.08.26 08:30
Motivul: Corespunde cerințelor de calificare.
Documentele de calificare
Oferta câștigătoare
27.08.26 08:30
Documentele depuse cu oferta
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 12:16
Data deschiderii:
25.08.26 15:28
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 12:16
Data deschiderii:
25.08.26 15:28
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 12:16
Data deschiderii:
25.08.26 15:28
anexa 57047714[signed].signed.signed.pdf
anexa 57047714[signed].signed.signed.pdf
ID: 95f28ae6-770c-4395-93ee-9038e5bd6b0c
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 12:12
Data deschiderii:
25.08.26 15:28
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 12:17
Data deschiderii:
25.08.26 15:28
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 12:14
Data deschiderii:
25.08.26 15:28
termolux service srl[signed].signed.signed.pdf
termolux service srl[signed].signed.signed.pdf
ID: c0f84108-c7bd-49de-b35e-315d4f1b9ea4
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 12:17
Data deschiderii:
25.08.26 15:28
certificat termolux-service srl.signed.signed.pdf
certificat termolux-service srl.signed.signed.pdf
ID: c374222a-95c3-4d62-8aba-5f639ea54c5c
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 12:15
Data deschiderii:
25.08.26 15:28
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 12:13
Data deschiderii:
25.08.26 15:28
date participant_docx (1).signed.pdf
date participant_docx (1).signed.pdf
ID: e65a04ca-86f3-4821-bf2b-f1caf7a180e1
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 12:16
Data deschiderii:
25.08.26 15:28
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 12:15
Data deschiderii:
25.08.26 15:28
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 12:12
Data deschiderii:
25.08.26 15:38
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK