1
Perioada de actualizare
de la 07.08.2026 19:54
până la 11.08.2026 15:00
2
Propunerea ofertelor
de la 11.08.2026 15:00
până la 17.08.2026 09:00
3
Licitaţie

4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut Activ
Valoarea estimată fără TVA 225 000 MDL
Perioada clarificărilor: 7 aug 2026, 19:54 - 11 aug 2026, 15:00
Perioada de depunere a ofertelor: 11 aug 2026, 15:00 - 17 aug 2026, 9:00
Începutul licitației: nu va fi folosită

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801


Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.

Lucrari de înlocuire a tamplariei la blocul claselor primare a LT "Mircea Eliade" din str. Columna, 94
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD2012, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Bănulescu-Bodoni 33
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Popa Dorin
Telefonul de contact
069010651
Datele achizitiei
Data publicării
7 aug 2026, 19:49
Data ultimilor modificări
7 aug 2026, 20:02
Valoarea estimată (fără TVA)
225 000 MDL
Achizitii.md ID
21664791
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD2012, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Bănulescu-Bodoni 33
Durata contractului
18 aug 2026 19:53 - 31 dec 2026 18:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
lucrari CPV: 45200000-9 - Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
caiet de sarcini .docx
Documentele la ofertă
Caiet de sarcini
7.08.26 19:54
ds_lucrari_actualizata.docx
Documentele la ofertă
Documentatie standard
7.08.26 19:54
duae_ro_0.doc
Documentele la ofertă
DUAE
7.08.26 19:54
declaratie_ro.doc
Documentele la ofertă
Declaratie
7.08.26 19:54
anunt de participare .docx
tenderNotice
Anunt de participare
7.08.26 19:54

Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.

Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:

1) Descalificați participanții ai căror prețuri sunt mai mici decît oferta învingătorului și indicați motivul descalificării.

2) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingator.

3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.

Calificarea participanţilor
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:

DIOLSOF CONS

Preţul ofertei: 175 301,88 MDL
Statut: în aşteptare
2
Denumirea participantului:

PrimeBuild

Preţul ofertei: 200 643,71 MDL
Statut: în aşteptare
3
Denumirea participantului:

Modeaon-Impex

Preţul ofertei: 219 029,34 MDL
Statut: în aşteptare

Documentele de tipul "documente de calificare", "propunere financiară" și "ilustrare" vor fi vizibile doar atunci cînd oferta va obține statutul "în considerare".

Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări