Achiziţie publică
21664620
Aeronave fără pilot (drone) multifuncțională pentru operațiuni de stropire, tratare, monitorizare și întreținere a vegetației forestiere
1
Perioada de actualizare
de la 07.08.2026 15:12
până la 24.08.2026 17:00
până la 24.08.2026 17:00
2
Propunerea ofertelor
de la 24.08.2026 17:00
până la 17.09.2026 17:00
până la 17.09.2026 17:00
au rămas 16 zile
3
Licitaţie
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
1 266 666,66 MDL
Perioada clarificărilor:
7 aug 2026, 15:12 - 24 aug 2026, 17:00
Perioada de depunere a ofertelor:
24 aug 2026, 17:00 - 17 sept 2026, 17:00
Începutul licitației:
nu va fi folosită
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Aeronave fără pilot (drone) multifuncțională pentru operațiuni de stropire, tratare, monitorizare și întreținere a vegetației forestiere
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD2001, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, bd. Stefan cel Mare, 124
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
7 aug 2026, 14:54
Data ultimilor modificări
21 aug 2026, 12:21
Valoarea estimată (fără TVA)
1 266 666,66 MDL
Achizitii.md ID
21664620
MTender ID
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD2001, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, bd. Stefan cel Mare, 124
Durata contractului
28 sept 2026 15:05 - 30 dec 2026 15:05
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Aeronave fără pilot (drone) multifuncțională pentru operațiuni de stropire, tratare, monitorizare și întreținere a vegetației forestiere
CPV: 34700000-4 - Aeronave şi nave spaţiale
Cantitatea: 2.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
documentatia_standard_tehnica speciala_moldsilva_drone_2026_fn.pdf
documentatia_standard_tehnica speciala_moldsilva_drone_2026_fn.pdf
Istoricul documentului
-
documentatia_standard_tehnica speciala_moldsilva_drone_2026_fn.pdf
documentatia_standard_tehnica speciala_moldsilva_drone_2026_fn.pdf
ID: 0fe01c19-3399-4168-8ecd-7ff50a67fc6c
Documentele la ofertă
-
documentatia_standard_tehnica speciala_moldsilva_drone_2026.pdf
documentatia_standard_tehnica speciala_moldsilva_drone_2026.pdf
ID: 0fe01c19-3399-4168-8ecd-7ff50a67fc6c
Documentele la ofertă
Documentele la ofertă
- documentatia standard
21.08.26 12:17
caiet_de_sarcini_tehnica_utilaje_drone_2026_fn.pdf
caiet_de_sarcini_tehnica_utilaje_drone_2026_fn.pdf
Istoricul documentului
-
caiet_de_sarcini_tehnica_utilaje_drone_2026_fn.pdf
caiet_de_sarcini_tehnica_utilaje_drone_2026_fn.pdf
ID: 597fbe85-43e0-4708-8e51-323ecd6b0e37
Specificaţie tehnică
-
caiet_de_sarcini_tehnica_utilaje_drone_2026.pdf
caiet_de_sarcini_tehnica_utilaje_drone_2026.pdf
ID: 597fbe85-43e0-4708-8e51-323ecd6b0e37
Specificaţie tehnică
Specificaţie tehnică
-caiet de sarcini
21.08.26 12:17
duae_tehnica_si_utilaje_speciale_moldsilva_drone_2026_fn.pdf
duae_tehnica_si_utilaje_speciale_moldsilva_drone_2026_fn.pdf
Istoricul documentului
-
duae_tehnica_si_utilaje_speciale_moldsilva_drone_2026_fn.pdf
duae_tehnica_si_utilaje_speciale_moldsilva_drone_2026_fn.pdf
ID: 6612f92b-5813-4133-9e20-4277221622d8
Clarificări pentru participanți
-
duae_tehnica_si_utilaje_speciale_moldsilva_drone_2026.pdf
duae_tehnica_si_utilaje_speciale_moldsilva_drone_2026.pdf
ID: 6612f92b-5813-4133-9e20-4277221622d8
Clarificări pentru participanți
Clarificări pentru participanți
- duae
21.08.26 12:17
anunt_de _participare_tehnica_utilaje_drone_2026_fn.pdf
anunt_de _participare_tehnica_utilaje_drone_2026_fn.pdf
Istoricul documentului
-
anunt_de _participare_tehnica_utilaje_drone_2026_fn.pdf
anunt_de _participare_tehnica_utilaje_drone_2026_fn.pdf
ID: aadaeb0d-ec1a-4ff7-88a6-d57042ab02e5
tenderNotice
-
anunt_de _participare_tehnica_utilaje_drone_2026.pdf
anunt_de _participare_tehnica_utilaje_drone_2026.pdf
ID: aadaeb0d-ec1a-4ff7-88a6-d57042ab02e5
tenderNotice
tenderNotice
- anunt de participare
21.08.26 12:17
Documentele lotului
caiet_de_sarcini_tehnica_utilaje_drone_2026_fn.pdf
Istoricul documentului
-
caiet_de_sarcini_tehnica_utilaje_drone_2026_fn.pdf
ID: 204f433b-e08e-480d-abc7-38803bfa55d421.08.26 12:17Specificaţie tehnică
-
caiet_de_sarcini_tehnica_utilaje_drone_2026.pdf
ID: 204f433b-e08e-480d-abc7-38803bfa55d47.08.26 15:12Specificaţie tehnică
-caiet de sarcini
21.08.26 12:17
anunt_de _participare_tehnica_utilaje_drone_2026_fn.pdf
Istoricul documentului
-
anunt_de _participare_tehnica_utilaje_drone_2026_fn.pdf
ID: 2becc2e3-ab1d-430a-8e2f-5ee81711fd4d21.08.26 12:17tenderNotice
-
anunt_de _participare_tehnica_utilaje_drone_2026.pdf
ID: 2becc2e3-ab1d-430a-8e2f-5ee81711fd4d7.08.26 15:12tenderNotice
- anunt de participare
21.08.26 12:17
duae_tehnica_si_utilaje_speciale_moldsilva_drone_2026_fn.pdf
Istoricul documentului
-
duae_tehnica_si_utilaje_speciale_moldsilva_drone_2026_fn.pdf
ID: a9002b7b-4acf-4041-8dbd-46eccbfc662021.08.26 12:17Clarificări pentru participanți
-
duae_tehnica_si_utilaje_speciale_moldsilva_drone_2026.pdf
ID: a9002b7b-4acf-4041-8dbd-46eccbfc66207.08.26 15:12Clarificări pentru participanți
-duae
21.08.26 12:17
documentatia_standard_tehnica speciala_moldsilva_drone_2026_fn.pdf
Istoricul documentului
-
documentatia_standard_tehnica speciala_moldsilva_drone_2026_fn.pdf
ID: ec4adde4-acf2-4488-be62-8109ad07cb8a21.08.26 12:17Documentele la ofertă
-
documentatia_standard_tehnica speciala_moldsilva_drone_2026.pdf
ID: ec4adde4-acf2-4488-be62-8109ad07cb8a7.08.26 15:12Documentele la ofertă
- documentatia standard
21.08.26 12:17
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK