Achiziţie publică
21664533
Sitem audio integrat compus din 10 microfoane și 1 unitate audio centrală
1
Perioada de actualizare
de la 07.08.2026 13:57
până la 14.08.2026 10:00
până la 14.08.2026 10:00
2
Propunerea ofertelor
de la 14.08.2026 10:00
până la 21.08.2026 10:00
până la 21.08.2026 10:00
3
Licitaţie
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
240 000 MDL
Perioada clarificărilor:
7 aug 2026, 13:57 - 14 aug 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor:
14 aug 2026, 10:00 - 21 aug 2026, 10:00
Începutul licitației:
nu va fi folosită
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Sitem audio integrat compus din 10 microfoane și 1 unitate audio centrală (conform caietului de sarcini)
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2001, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Marii Adunari Nationale piata nr.1
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
Data ultimilor modificări
21 aug 2026, 10:23
Valoarea estimată (fără TVA)
240 000 MDL
Achizitii.md ID
21664533
MTender ID
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2001, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Marii Adunari Nationale piata nr.1
Durata contractului
24 aug 2026 13:57 - 31 dec 2026 12:57
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Sitem audio integrat compus din 10 microfoane și 1 unitate audio centrală
CPV: 32232000-8 - Echipament pentru videoconferinţe
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 10 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
202608071354_Anunț de participare Echipament videoconferință.semnat.pdf
tenderNotice
-Anunț de participare
7.08.26 13:57
202608071354_Documentația standard Echipament pentru videoconferințe.docx
Documentele la ofertă
-Documentația standard completă
7.08.26 13:57
202608071354_Caiet de sarcini_sistem_de_videoconferinta.docx
procurementPlan
-Caiet de sarcini cu toate specificațiile
7.08.26 13:57
202608071354_Aviz pozitiv AGE 6267 27.07.2026.pdf
Documentele la ofertă
-Aviz pozitiv AGE
7.08.26 13:57
Комиссия
Prenume
Ranga Gheorghe
IDNP/IDNO
MD-IDNO-1021601000090
Funcţia
---
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Descalificați participanții ai căror prețuri sunt mai mici decît oferta învingătorului și indicați motivul descalificării.
2) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingator.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
Intart Design SRL
Preţul ofertei:
200 000 MDL
Statut:
Anulat
Alte motive
21.08.26 10:23
Motivul: Alte motive
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
equipment warranty commitment letter.signed.pdf
equipment warranty commitment letter.signed.pdf
ID: 019caa75-b493-4600-89e4-81a5a7882133
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 22:07
Data deschiderii:
21.08.26 10:00
anexa_14_privind personalul de specialitate.signed.pdf
anexa_14_privind personalul de specialitate.signed.pdf
ID: 0499cc2b-4293-4b78-9036-95bb5f570aea
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 22:07
Data deschiderii:
21.08.26 10:00
anexa_x_declaratie privind beneficiarul unic.signed.pdf
anexa_x_declaratie privind beneficiarul unic.signed.pdf
ID: 0e56001c-d5cc-4906-89cb-024882159ce5
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 22:07
Data deschiderii:
21.08.26 10:00
declaratie cu privire la inregistrarea in sistemul siamd.signed.pdf
declaratie cu privire la inregistrarea in sistemul siamd.signed.pdf
ID: 233dd51f-69d1-40d2-9c03-9cc292663e11
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 22:07
Data deschiderii:
21.08.26 10:00
extras intart design s.r.l._1743402045.signed.pdf
extras intart design s.r.l._1743402045.signed.pdf
ID: 237ec5a1-3491-4c1a-bf4c-fc23690f4f90
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 22:07
Data deschiderii:
21.08.26 10:00
duae_intart design.signed.pdf
duae_intart design.signed.pdf
ID: 4dbb9f8a-9087-4ab0-a3c1-1b26aad41eac
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 22:07
Data deschiderii:
21.08.26 10:00
manufacturers authorization.signed.pdf
manufacturers authorization.signed.pdf
ID: 5aa0e142-5b4d-4b8a-882f-4864bb5d1f5e
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 22:07
Data deschiderii:
21.08.26 10:00
anexa_x_declaratie privind prezentarea mostrelor la solicitarea cumparatorului.signed.pdf
anexa_x_declaratie privind prezentarea mostrelor la solicitarea cumparatorului.signed.pdf
ID: 6e1971a3-1cf9-49c3-a25f-0fd70f70420d
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 22:07
Data deschiderii:
21.08.26 10:00
certificate of authorized service center.signed.pdf
certificate of authorized service center.signed.pdf
ID: 7f9cb330-e06d-47bb-b9fa-67113d4adeca
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 22:07
Data deschiderii:
21.08.26 10:00
anexa 22_specificatii tehnice.signed.pdf
anexa 22_specificatii tehnice.signed.pdf
ID: 8cfd36dd-258f-46ef-8daf-3ab070fb2bf9
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 22:07
Data deschiderii:
21.08.26 10:00
anexa_8_declaratie privind valabilitatea ofertei.signed.pdf
anexa_8_declaratie privind valabilitatea ofertei.signed.pdf
ID: 99c81a6c-dec6-4126-a3e5-afd894a05350
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 22:07
Data deschiderii:
21.08.26 10:00
certificat privind lipsa restantelor - 1932542.signed.pdf
certificat privind lipsa restantelor - 1932542.signed.pdf
ID: bcd43a7d-34f0-4624-a1d5-570822441d56
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 22:07
Data deschiderii:
21.08.26 10:00
anexa_12_lista livrari si proiecte precedente.signed.pdf
anexa_12_lista livrari si proiecte precedente.signed.pdf
ID: de4e0da6-e4c5-4631-a75a-3b37ba308419
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 22:07
Data deschiderii:
21.08.26 10:00
anexa_7_cerere de participare.signed.pdf
anexa_7_cerere de participare.signed.pdf
ID: e5746d63-8923-4ae3-a33a-808e37b15a28
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 22:07
Data deschiderii:
21.08.26 10:00
oferta financiara_intart design srl.signed.pdf
oferta financiara_intart design srl.signed.pdf
ID: 5ba72035-b348-4d8d-9086-d45d942425dc
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 22:22
Data deschiderii:
21.08.26 10:23
Ilustrare
Data încărcării:
20.08.26 22:07
Data deschiderii:
21.08.26 10:23
terminal dcs-2046cg dcs-2046dg 20250605.pdf
terminal dcs-2046cg dcs-2046dg 20250605.pdf
ID: 696cfcbe-6635-4d98-8890-8f3b5053beab
Ilustrare
Data încărcării:
20.08.26 22:07
Data deschiderii:
21.08.26 10:23
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 22:07
Data deschiderii:
21.08.26 10:23
anexa_23_specificatii de pret.signed.pdf
anexa_23_specificatii de pret.signed.pdf
ID: 96687aeb-cea9-48ee-b1c8-e7f670e1da0e
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 22:07
Data deschiderii:
21.08.26 10:23
bank accounts_intart design srl.signed.pdf
bank accounts_intart design srl.signed.pdf
ID: cb236d25-3c95-41d6-9b51-12eff86e976c
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 22:07
Data deschiderii:
21.08.26 10:23
2
Denumirea participantului:
Azitech SRL
Preţul ofertei:
274 000 MDL
Statut:
Anulat
Alte motive
21.08.26 10:24
Motivul: Alte motive
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
valibilitatea ofertei (6).signed.pdf
valibilitatea ofertei (6).signed.pdf
ID: 03887d28-53a4-4a1d-a84a-92f48f1f8012
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 10:20
Data deschiderii:
21.08.26 10:23
cerere de participare (6).signed.pdf
cerere de participare (6).signed.pdf
ID: 14729bba-c2ea-48dd-89f8-dd72c88b18c8
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 10:20
Data deschiderii:
21.08.26 10:23
declaratie_prezentare_mostre_azitech.signed.pdf
declaratie_prezentare_mostre_azitech.signed.pdf
ID: 3b27a279-b977-4ed2-bae9-4406bd4a1bdc
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 10:20
Data deschiderii:
21.08.26 10:23
Documente de calificare
Data încărcării:
20.08.26 10:20
Data deschiderii:
21.08.26 10:23
declaratie_autenticitate_produs_azitech.signed.pdf
declaratie_autenticitate_produs_azitech.signed.pdf
ID: 54e2646c-6aa8-4c04-a2ea-36ba51deb780
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 10:20
Data deschiderii:
21.08.26 10:23
d-cerno d sl - 71.98.0306.pdf
d-cerno d sl - 71.98.0306.pdf
ID: 5ef33bf8-7145-47d8-a948-c28d646da4f2
Documente de calificare
Data încărcării:
20.08.26 10:20
Data deschiderii:
21.08.26 10:23
doc07242920260216095442 (1).signed (7).pdf
doc07242920260216095442 (1).signed (7).pdf
ID: 79c04c9c-a632-4656-a88b-8e9f8801515a
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 10:20
Data deschiderii:
21.08.26 10:23
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 10:20
Data deschiderii:
21.08.26 10:23
declaratie beneficiar efectiv (5).signed.pdf
declaratie beneficiar efectiv (5).signed.pdf
ID: 9e454d44-63a9-4ea6-83d2-78dceb09886a
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 10:20
Data deschiderii:
21.08.26 10:23
oferta_comerciala_azitech (1).signed.pdf
oferta_comerciala_azitech (1).signed.pdf
ID: aa780c2e-fc02-43f5-bd50-6b37e968464c
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 10:20
Data deschiderii:
21.08.26 10:23
certificat_garantie_36luni_azitech.signed.pdf
certificat_garantie_36luni_azitech.signed.pdf
ID: b171ab86-ad52-4181-815d-aeac8c97df62
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 10:20
Data deschiderii:
21.08.26 10:23
service centru.signed (3).pdf
service centru.signed (3).pdf
ID: b6326983-ed50-4f06-a87c-d22bd13bed6a
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 10:20
Data deschiderii:
21.08.26 10:23
anexa_22_specificatii_tehnice.signed.pdf
anexa_22_specificatii_tehnice.signed.pdf
ID: d1ee6b1d-d67e-4e8e-91fd-6f8274b5ca77
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 10:20
Data deschiderii:
21.08.26 10:23
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 10:20
Data deschiderii:
21.08.26 10:23
d-cerno c sl - 71.98.0307.pdf
d-cerno c sl - 71.98.0307.pdf
ID: d2b5c853-ed0c-4190-98b3-634837a5f2a9
Documente de calificare
Data încărcării:
20.08.26 10:20
Data deschiderii:
21.08.26 10:23
extras azitech srl.signed.pdf
extras azitech srl.signed.pdf
ID: ed0506cf-5aa8-49cb-8bd8-919978149807
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 10:20
Data deschiderii:
21.08.26 10:23
icc5-5-10 - 71.60.4005 - 71.60.4010.pdf
icc5-5-10 - 71.60.4005 - 71.60.4010.pdf
ID: fa63bbae-eab8-4ded-8149-aad9d44ca5f8
Documente de calificare
Data încărcării:
20.08.26 10:20
Data deschiderii:
21.08.26 10:23
Documente de calificare
Data încărcării:
20.08.26 10:20
Data deschiderii:
21.08.26 10:23
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK