Achiziţie publică
21664241
Lucrări de reparatie a drumurilor locale din satul Mereșeni, raionul Hâncești (strada M. Eminescu și strada Pădurilor)
1
Perioada de actualizare
de la 07.08.2026 08:36
până la 12.08.2026 08:32
până la 12.08.2026 08:32
2
Propunerea ofertelor
de la 12.08.2026 08:32
până la 24.08.2026 08:32
până la 24.08.2026 08:32
3
Licitaţie
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Ofertele au fost evaluate
Valoarea estimată fără TVA
1 388 247,27 MDL
Perioada clarificărilor:
7 aug 2026, 8:36 - 12 aug 2026, 8:32
Perioada de depunere a ofertelor:
12 aug 2026, 8:32 - 24 aug 2026, 8:32
Începutul licitației:
nu va fi folosită
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
conform caietului de sarcini și devizelor de cheltuieli
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
3400, MOLDOVA, Hînceşti, s.Mereşeni, Renasterii 17
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
Data ultimilor modificări
25 aug 2026, 9:51
Valoarea estimată (fără TVA)
1 388 247,27 MDL
Achizitii.md ID
21664241
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (lucrări)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
3400, MOLDOVA, Hînceşti, s.Mereşeni, Renasterii 17
Durata contractului
27 aug 2026 08:35 - 31 dec 2026 07:36
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Lucrări de reparatie a drumurilor locale din satul Mereșeni, raionul Hâncești (strada M. Eminescu și strada Pădurilor)
CPV: 45200000-9 - Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
202608070834_202607151156_caiet de sarcini desfasurat str. Padurilor f2.signed.pdf
Documentele la ofertă
-
7.08.26 08:36
202608070833_202607151155_Caiet de sarcini str. Padurilor f1.pdf
Documentele la ofertă
-
7.08.26 08:36
202608070833_202607151155_Caiet de sarcini strada M. Eminescu f1.pdf
Documentele la ofertă
-
7.08.26 08:36
202608070833_202607151155_Caiet de sarcini desfasurat strada M. Eminescu f2.signed.pdf
Documentele la ofertă
-
7.08.26 08:36
Комиссия
Prenume
Buruiană Andrei
IDNP/IDNO
MD-IDNO-1007601005877
Funcţia
---
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
Vig House
Preţul ofertei:
1 349 415,98 MDL
Statut:
Anulat
nu s-a depus garantia pentru oferta
01.09.26 16:48
Motivul: nu s-a depus garantia pentru oferta
Documentele de calificare
202609011647__decizia_de_anulare2.docx
ID: 5000b3cd-577b-49a2-84d5-65f92f379968
Anunț de atribuire
1.09.26 16:48
Documentele depuse cu oferta
05-00 grafic de_executarea lucrarilor anexa.10.signed.pdf
05-00 grafic de_executarea lucrarilor anexa.10.signed.pdf
ID: 3311ffc3-7336-4934-bd19-792e6018b2b2
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:58
Data deschiderii:
25.08.26 09:51
01-00 duae mereseni.signed.pdf
01-00 duae mereseni.signed.pdf
ID: 85cdd0ac-5f86-4219-82de-81cf96194d89
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:58
Data deschiderii:
25.08.26 09:51
03-00 oferta-anexa of vig-house -anexa.29.signed.pdf
03-00 oferta-anexa of vig-house -anexa.29.signed.pdf
ID: 871a197e-0f79-43e0-b542-04f6b8906afd
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:58
Data deschiderii:
25.08.26 09:51
06-00 garantie bancara mereseni.signed.pdf
06-00 garantie bancara mereseni.signed.pdf
ID: 8c3947b6-097f-4412-b3de-b7f8035e62a9
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:58
Data deschiderii:
25.08.26 09:51
07-00 deviz mereseni str. padurailor.signed.pdf
07-00 deviz mereseni str. padurailor.signed.pdf
ID: 9ed2df01-4696-491e-b72d-c699c09e539f
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:58
Data deschiderii:
25.08.26 09:51
07-00 centralizator devize sipoteni.signed.pdf
07-00 centralizator devize sipoteni.signed.pdf
ID: ac6b05c5-640c-45cc-bb62-928798b7ce50
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:58
Data deschiderii:
25.08.26 09:51
04-00 declaratie privind valabilitatea ofertei anexa.8.signed.pdf
04-00 declaratie privind valabilitatea ofertei anexa.8.signed.pdf
ID: d00bcb52-98c3-46f8-9d19-a3be388a2cfd
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:58
Data deschiderii:
25.08.26 09:51
07-00 deviz mereseni str. mihai eminescu.signed.pdf
07-00 deviz mereseni str. mihai eminescu.signed.pdf
ID: e4d30ab8-9d7a-4e72-90cd-62c304384d90
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:58
Data deschiderii:
25.08.26 09:51
02-00 cerere de participare anexa nr.7.signed.pdf
02-00 cerere de participare anexa nr.7.signed.pdf
ID: e8099299-7e20-46c4-a1d4-825145b8da88
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
23.08.26 22:58
Data deschiderii:
25.08.26 09:51
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK