Achiziţie publică
21662780
Achiziționarea echipamentelor multifuncționale Canon i-SENSYS MF3010
1
Perioada de actualizare
de la 03.08.2026 14:22
până la 08.08.2026 00:00
până la 08.08.2026 00:00
2
Propunerea ofertelor
de la 08.08.2026 00:00
până la 14.08.2026 00:00
până la 14.08.2026 00:00
3
Licitaţie
de la 14.08.2026 15:00
până la 14.08.2026 15:18
până la 14.08.2026 15:18
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
40 000 MDL
Perioada clarificărilor:
3 aug 2026, 14:22 - 8 aug 2026, 0:00
Perioada de depunere a ofertelor:
8 aug 2026, 0:00 - 14 aug 2026, 0:00
Începutul licitației:
14 aug 2026, 15:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Achiziționarea a 10 echipamente multifuncționale Canon i-SENSYS MF3010. Este necesar chestionarul să fie completat de către companie. Totodată, va fi necesar să fie transmis și Extrasul ASP.
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD2001, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Ismail 33
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
3 aug 2026, 14:10
Data ultimilor modificări
3 aug 2026, 14:24
Valoarea estimată (fără TVA)
40 000 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
400 MDL
Achizitii.md ID
21662780
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (bunuri)
Criteriu de atribuire
Cel mai bun raport preț - calitate
Adresa de livrare
MD2001, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Ismail 33
Durata contractului
16 aug 2026 08:00 - 31 aug 2026 08:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Achiziționarea echipamentelor multifuncționale Canon i-SENSYS MF3010
CPV: 30200000-1 - Echipament şi accesorii pentru computer
Cantitatea: 10.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
2026_mfu_1_tech_req.docx
Documentele la ofertă
Cerințe față de Achiziție de echipament IT pentru necesității BC EuroCreditBank S.A.
3.08.26 14:22
Documentele lotului
2026_mfu_1_tech_req.docx
Cerințe față de Achiziție de echipament IT pentru necesității BC EuroCreditBank S.A.
3.08.26 14:22
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
TRIOMAC SRL
Preţul ofertei:
34 000 MDL
Statut:
Anulat
Ofertantul nu corespunde altor criterii de selecție
03.09.26 14:33
Motivul: Ofertantul nu corespunde altor criterii de selecție
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 17:30
Data deschiderii:
14.08.26 15:19
certificat existenta conturilor bancare .signed.pdf
certificat existenta conturilor bancare .signed.pdf
ID: 3a7361e7-f7aa-429a-bd28-b1dc7e908ed1
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 17:30
Data deschiderii:
14.08.26 15:19
oferta triomac -eurocreditbank.signed.pdf
oferta triomac -eurocreditbank.signed.pdf
ID: b3ce621d-aec1-47c1-8863-a7baab2f6b5f
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 17:30
Data deschiderii:
14.08.26 15:19
triomac_confirmare producator eee (lista producatorilor).signed.pdf
triomac_confirmare producator eee (lista producatorilor).signed.pdf
ID: b4254995-7cda-4dd6-965b-db77fccffe42
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 17:30
Data deschiderii:
14.08.26 15:19
2
Denumirea participantului:
Evrinet
Preţul ofertei:
37 825 MDL
Statut:
Anulat
Oferta nu corespunde documentației de atribuire
03.09.26 14:34
Motivul: Oferta nu corespunde documentației de atribuire
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
procuratendersemnatsemnat.pdf
ID: 226892f2-853e-44d4-8eeb-502726545bdf
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
14.08.26 15:19
anexa23semnat.pdf
ID: 4b56b057-f9c3-4daf-8962-261fd19f0a0b
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
14.08.26 15:19
autorizatieservicesemnat.pdf
ID: 687267d0-5466-4549-8c32-4b2489910f2c
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
14.08.26 15:19
anexa22semnat.pdf
ID: 6cf6a29b-e780-4b14-b7d0-341bafc1f608
x_technicalDocuments
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
14.08.26 15:19
garantiesemnat.pdf
ID: a37c08ef-4875-4596-a0cb-c833bec0d653
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
14.08.26 15:19
declaratienonrefurbsemnat.pdf
ID: c525a5dc-92ae-4900-b477-715fe7d1ad39
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
14.08.26 15:19
anexanr12chestionarpj(ro)partenersemnat.pdf
ID: dffcbf1e-f077-4765-bc5d-bb313d783c1c
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
14.08.26 15:19
extrasdinregistruldestatalpersoanelorjuridicesemnat.pdf
ID: e0889c7d-adc1-4f46-9099-84726ebf7bb0
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
14.08.26 15:19
3
Denumirea participantului:
A TEHNO DISTRIBUTIE
Preţul ofertei:
38 000 MDL
Statut:
Anulat
Oferta nu corespunde documentației de atribuire
03.09.26 14:34
Motivul: Oferta nu corespunde documentației de atribuire
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
extras 06.02.25 (1).semnat (2).pdf
extras 06.02.25 (1).semnat (2).pdf
ID: 5e3869bc-c3a9-414f-963d-e89b7757064c
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 18:46
Data deschiderii:
14.08.26 15:19
declaratie privind garantie.signed.pdf
declaratie privind garantie.signed.pdf
ID: 9894b7a1-6b39-4a97-9a69-2932061ebac5
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 18:46
Data deschiderii:
14.08.26 15:19
oferta comerciala (1).signed.pdf
oferta comerciala (1).signed.pdf
ID: de04650f-55c4-4e04-9bba-c504e7ba4cd3
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 18:46
Data deschiderii:
14.08.26 15:19
4
Denumirea participantului:
BTS PRO
Preţul ofertei:
39 350 MDL
Statut:
Învingător
BTS PRO - produsele corespund cerințelor tehnice solicitate.
03.09.26 14:35
Motivul: BTS PRO - produsele corespund cerințelor tehnice solicitate.
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
oferta_bts_sv_romsigned.pdf
ID: 19e0a8e1-3d74-4956-96bd-9fc9a9539998
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
14.08.26 15:19
i-sensys-mf3010_datasheetsigned.pdf
ID: 2367539e-2651-45de-8245-e75d38c8bda1
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
14.08.26 15:19
declaratiedegarantie2026signed.pdf
ID: 70146b68-6c53-4e21-8574-ea43ca006d04
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
14.08.26 15:19
pp_service-partner_certificate_smartprintsrl_2026signed.pdf
ID: 7b78e013-5661-46a0-ac14-24d9a2e48bc5
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
14.08.26 15:19
btsdocgeneralesigned.pdf
ID: 8026e4de-d713-478e-97ca-38fec93d559b
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
14.08.26 15:19
procurisignedsigned.pdf
ID: a38c6409-5505-42f5-8f63-7b1584b28445
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
14.08.26 15:19
anexanr2achestionarpj(ro)signed.pdf
ID: b11674e4-2a3d-4f09-b141-ee14fceacba0
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
14.08.26 15:19
canon_bts_goldpartner_2025signed.pdf
ID: b6897890-6d31-4dab-972b-22ce5fada56f
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
14.08.26 15:19
declaratieprivindbunurinoi(nonrefurbished)signed.pdf
ID: fd8f942b-7ce6-4078-ae0c-dddb1d6dad08
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
14.08.26 15:19
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK