1
Perioada de actualizare
de la 03.08.2026 14:13
până la 15.08.2026 11:53
2
Propunerea ofertelor
de la 15.08.2026 11:53
până la 27.08.2026 11:53
3
Licitaţie

4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut Activ
Valoarea estimată fără TVA 77 400 MDL
Perioada clarificărilor: 3 aug 2026, 14:13 - 15 aug 2026, 11:53
Perioada de depunere a ofertelor: 15 aug 2026, 11:53 - 27 aug 2026, 11:53
Începutul licitației: nu va fi folosită

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801


Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.

3.1 Aplicator clipuri titan ML, rotativ 360 grade
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD 2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.Toma Ciorbă, 1
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Serviciul achizitii publice
Telefonul de contact
022250809, 022250707
Datele achizitiei
Data publicării
3 aug 2026, 13:52
Data ultimilor modificări
13 aug 2026, 11:53
Valoarea estimată (fără TVA)
77 400 MDL
Achizitii.md ID
21662761
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD 2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.Toma Ciorbă, 1
Durata contractului
1 sept 2026 03:00 - 31 dec 2026 02:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
3.1.Diametrul 10 mm,Lungime 320-370 mm. Prevăzut cu port de lavaj,autoclavabil, reutilizabil. CPV: 33140000-3 - Consumabile medicale
Cantitatea: 10.0
Unități de măsură: Bucata
2)
Denumirea
3.2.Descriere: *Mărime - ML; *Material - titan; *Împachetare - cartuș a câte 4-6 clpuri; *Formă clipuri - U sau V; CPV: 33140000-3 - Consumabile medicale
Cantitatea: 1200.0
Unități de măsură: Bucata
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
5. duae ( 26.11.20).doc
Documentele la ofertă
-
3.08.26 14:13
4. ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 instrumentar chirurgical laparoscopic.docx
Specificaţie tehnică
-
10.08.26 11:35
anunt de participare.pdf anunt de participare.pdf
tenderNotice
-
13.08.26 11:53

Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.

Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:

1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.

2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.

3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.

Calificarea participanţilor
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:

MED-M

Preţul ofertei: 30 660 MDL
Statut: În considerare
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
2
Denumirea participantului:

ÎM „Dutchmed-M” SRL

Preţul ofertei: 36 000 MDL
Statut: în aşteptare

Documentele de tipul "documente de calificare", "propunere financiară" și "ilustrare" vor fi vizibile doar atunci cînd oferta va obține statutul "în considerare".

Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
3
Denumirea participantului:

SRL Biosistem mld

Preţul ofertei: 75 039 MDL
Statut: în aşteptare

Documentele de tipul "documente de calificare", "propunere financiară" și "ilustrare" vor fi vizibile doar atunci cînd oferta va obține statutul "în considerare".

Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Istoria licitației
Vezi licitația
3.Aplicator clipuri titan ML, rotativ 360 grade
Data:
12 aug 2026, 18:05
Subiectul întrebării:
3.Aplicator clipuri titan ML, rotativ 360 grade
Întrebare:
Vă rugăm să precizați dacă cantitatea solicitată de 1.200 bucăți se referă la 1.200 de clipuri individuale sau la 1.200 de cartușe, fiecare cartuș conținând mai multe clipuri. Vă rugăm să indicați unitatea de măsură avută în vedere pentru cantitatea de 1.200 bucăți, pentru a asigura o ofertare corectă.
Răspuns (13 aug 2026, 11:42):
Buna ziua. Contitatea solicitată se referă la clipuri individuale împachetate a câte 4-6 clipuri într-un singur cartuș.
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări