Achiziţie publică
21657772
Mănuși, șorț de protecție
1
Perioada de actualizare
de la 21.07.2026 15:34
până la 02.08.2026 09:59
până la 02.08.2026 09:59
2
Propunerea ofertelor
de la 02.08.2026 09:59
până la 14.08.2026 09:59
până la 14.08.2026 09:59
3
Licitaţie
de la 17.08.2026 13:18
până la 17.08.2026 13:32
până la 17.08.2026 13:32
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
407 000 MDL
Perioada clarificărilor:
21 iul 2026, 15:34 - 2 aug 2026, 9:59
Perioada de depunere a ofertelor:
2 aug 2026, 9:59 - 14 aug 2026, 9:59
Începutul licitației:
17 aug 2026, 13:18
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Mănuși, șorț de protecție
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, locality, str. Mitropolit Dosoftei 146
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
Data ultimilor modificări
28 iul 2026, 18:12
Valoarea estimată (fără TVA)
407 000 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
500 MDL
Achizitii.md ID
21657772
MTender ID
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, mun.Chișinău, str.M.Dosoftei, 146
Durata contractului
21 aug 2026 03:00 - 21 sept 2026 03:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Mănuși, șorț de protecție
CPV: 18100000-0 - Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
Cantitatea: 30748.0
Unități de măsură: Unitate
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
Declarația privind valabilitatea ofertei
Specificaţie tehnică
Declarația privind valabilitatea ofertei
21.07.26 15:34
Declaratie privind confirmarea identitatii
Specificaţie tehnică
Declaratie privind confirmarea identitatii
21.07.26 15:34
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
Absolutely Safety SRL
Preţul ofertei:
301 555 MDL
Statut:
Anulat
cu titlul provizoriu
03.09.26 13:06
Motivul: cu titlul provizoriu
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
2026-07-21 12_34-1784637284-specificaii de pre.signed.pdf
2026-07-21 12_34-1784637284-specificaii de pre.signed.pdf
ID: 140c08cf-3e1e-4fc2-a42f-ea285d919af1
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 15:24
Data deschiderii:
3.09.26 13:06
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 15:25
Data deschiderii:
3.09.26 13:06
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 15:25
Data deschiderii:
3.09.26 13:06
2026-07-21 12_34-1784637284-specificaie tehnic.signed.pdf
2026-07-21 12_34-1784637284-specificaie tehnic.signed.pdf
ID: 4f533fb7-25c5-4276-a9d4-69e5b75088ad
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 15:24
Data deschiderii:
3.09.26 13:06
2026-07-21 12_34-1784637284-declaraia de conformitate.signed.pdf
2026-07-21 12_34-1784637284-declaraia de conformitate.signed.pdf
ID: 5d504dcd-55bf-492d-ab77-9436a05a3946
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 15:24
Data deschiderii:
3.09.26 13:06
oferta-pentru-garantie.signed.pdf
oferta-pentru-garantie.signed.pdf
ID: 7ad18325-4adc-4aa8-86d3-fb820799252c
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 15:24
Data deschiderii:
3.09.26 13:06
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 15:24
Data deschiderii:
3.09.26 13:06
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 15:24
Data deschiderii:
3.09.26 13:06
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 15:26
Data deschiderii:
3.09.26 13:06
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 15:25
Data deschiderii:
3.09.26 13:06
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 15:25
Data deschiderii:
3.09.26 13:06
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 15:25
Data deschiderii:
3.09.26 13:06
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 15:25
Data deschiderii:
3.09.26 13:06
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 15:26
Data deschiderii:
3.09.26 13:06
2026-07-21 12_34-1784637284-declaraia privind valabilitatea ofertei.signed.pdf
2026-07-21 12_34-1784637284-declaraia privind valabilitatea ofertei.signed.pdf
ID: c2e44707-d64d-435d-bb67-c4accbfbdcab
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 15:24
Data deschiderii:
3.09.26 13:06
declaratie de garantie.signed.pdf
declaratie de garantie.signed.pdf
ID: d3f1ec9c-f13a-474e-ac14-55123ae565a0
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 15:24
Data deschiderii:
3.09.26 13:06
2026-07-21 12_34-1784637284-declaratie privind confirmarea identitatii.signed.pdf
2026-07-21 12_34-1784637284-declaratie privind confirmarea identitatii.signed.pdf
ID: f979fb9f-b4dd-45a0-af95-2338be6a8b72
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 15:24
Data deschiderii:
3.09.26 13:06
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 15:25
Data deschiderii:
3.09.26 13:06
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
13.08.26 15:25
Data deschiderii:
3.09.26 13:06
2
Denumirea participantului:
Echiprot SRL
Preţul ofertei:
320 687 MDL
Statut:
Anulat
cu titlul provizoriu
03.09.26 13:12
Motivul: cu titlul provizoriu
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
certificate lotul 2.signed.pdf
certificate lotul 2.signed.pdf
ID: 14cf27f9-85ef-4220-bf8d-acd48be33adc
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
7.08.26 13:32
Data deschiderii:
17.08.26 15:24
documente de depunere.signed.pdf
documente de depunere.signed.pdf
ID: 1f33be4a-bf09-4f56-bd2d-da30b56b42ea
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
7.08.26 13:32
Data deschiderii:
17.08.26 15:24
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
7.08.26 13:32
Data deschiderii:
17.08.26 15:24
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
7.08.26 13:32
Data deschiderii:
17.08.26 15:24
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
7.08.26 13:32
Data deschiderii:
17.08.26 15:24
3
Denumirea participantului:
Cunac
Preţul ofertei:
406 953,83 MDL
Statut:
Anulat
cu titlul provizoriu
03.09.26 13:48
Motivul: cu titlul provizoriu
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
14.08.26 09:05
Data deschiderii:
17.08.26 15:24
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
14.08.26 09:05
Data deschiderii:
17.08.26 15:24
declaratie de garantie_1.semnat.pdf
declaratie de garantie_1.semnat.pdf
ID: 29e85eb6-c4d2-489b-b88f-d7deeec3c504
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 09:02
Data deschiderii:
17.08.26 15:24
lot1.6.jpg
ID: 4f867198-3083-42f3-a8df-1e1902818abf
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
14.08.26 09:05
Data deschiderii:
17.08.26 15:24
lot1.11.jpg
ID: 50ae8f5a-c1b7-44f8-bc38-78c09a694593
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
14.08.26 09:06
Data deschiderii:
17.08.26 15:24
2026-07-21 12_34-1784637284-declaraia de conformitate.semnat.pdf
2026-07-21 12_34-1784637284-declaraia de conformitate.semnat.pdf
ID: 73203eca-01e2-4b86-a857-92034c3d0f05
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 09:02
Data deschiderii:
17.08.26 15:24
lot 1.2.jpg
ID: 77d4eb86-1f68-4469-83d4-ca494ab62e02
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
14.08.26 09:03
Data deschiderii:
17.08.26 15:24
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
14.08.26 09:05
Data deschiderii:
17.08.26 15:24
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
14.08.26 09:04
Data deschiderii:
17.08.26 15:24
ft262260422898_507_1_d_payment_order.pdf
ft262260422898_507_1_d_payment_order.pdf
ID: 851d30c6-5b6f-4b94-83a6-4c7fd5d33eae
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 09:02
Data deschiderii:
17.08.26 15:24
lot1.11.2.jpg
ID: 863fc731-8db0-4265-a5f5-44279587e682
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
14.08.26 09:06
Data deschiderii:
17.08.26 15:24
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
14.08.26 09:04
Data deschiderii:
17.08.26 15:24
2026-07-21 12_34-1784637284-declaraia privind valabilitatea ofertei.semnat.pdf
2026-07-21 12_34-1784637284-declaraia privind valabilitatea ofertei.semnat.pdf
ID: 95550223-c2c9-406f-93b0-7fe16a5d7350
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 09:02
Data deschiderii:
17.08.26 15:24
lot1.10.jpg
ID: a33a7104-e41a-4001-9802-e8c70d5cfe6a
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
14.08.26 09:05
Data deschiderii:
17.08.26 15:24
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
14.08.26 09:02
Data deschiderii:
17.08.26 15:24
2026-07-21 12_34-1784637284-declaratie privind confirmarea identitatii.semnat.pdf
2026-07-21 12_34-1784637284-declaratie privind confirmarea identitatii.semnat.pdf
ID: b852e943-86e3-4a2e-b138-48904beed2d3
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 09:02
Data deschiderii:
17.08.26 15:24
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
14.08.26 09:03
Data deschiderii:
17.08.26 15:24
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
14.08.26 09:04
Data deschiderii:
17.08.26 15:24
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
14.08.26 09:04
Data deschiderii:
17.08.26 15:24
lot 2.10.jpg
ID: d06afa9e-2326-46bd-9a9e-977b35dcc964
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
14.08.26 09:03
Data deschiderii:
17.08.26 15:24
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 09:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:02
2026-07-21 12_34-1784637284-specificaie tehnic.semnat.pdf
2026-07-21 12_34-1784637284-specificaie tehnic.semnat.pdf
ID: 5c3ea7af-447c-45f2-a757-073d538c26ab
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
14.08.26 09:02
Data deschiderii:
19.08.26 10:02
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK