1
Perioada de actualizare
de la 21.07.2026 15:34
până la 02.08.2026 09:59
2
Propunerea ofertelor
de la 02.08.2026 09:59
până la 14.08.2026 09:59
3
Licitaţie
de la 17.08.2026 13:00
până la 17.08.2026 13:09
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut Activ
Valoarea estimată fără TVA 224 000 MDL
Perioada clarificărilor: 21 iul 2026, 15:34 - 2 aug 2026, 9:59
Perioada de depunere a ofertelor: 2 aug 2026, 9:59 - 14 aug 2026, 9:59
Începutul licitației: 17 aug 2026, 13:00

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801

Echipament de protecție
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, locality, str. Mitropolit Dosoftei 146
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Valentin Popescu
Telefonul de contact
+37322204129
Datele achizitiei
Data publicării
Data ultimilor modificări
28 iul 2026, 18:12
Valoarea estimată (fără TVA)
224 000 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
500 MDL
Achizitii.md ID
21657772
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, mun.Chișinău, str.M.Dosoftei, 146
Durata contractului
21 aug 2026 03:00 - 21 sept 2026 03:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Echipament de protecție CPV: 18100000-0 - Îmbrăcăminte de uz profesional, îmbrăcăminte specială de lucru şi accesorii
Cantitatea: 1114.0
Unități de măsură: Bucata
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
Declarația de conformitate
Specificaţie tehnică
Declarația de conformitate
21.07.26 15:34
Anunț de participare
Specificaţie tehnică
Anunț de participare
21.07.26 15:34
DUAE
Specificaţie tehnică
DUAE
21.07.26 15:34
Specificație tehnică
Specificaţie tehnică
Specificație tehnică
21.07.26 15:34
Declarația privind valabilitatea ofertei
Specificaţie tehnică
Declarația privind valabilitatea ofertei
21.07.26 15:34
Specificații de preț
Specificaţie tehnică
Specificații de preț
21.07.26 15:34
Anexa
Specificaţie tehnică
Anexa
21.07.26 15:34
Declaratie privind confirmarea identitatii
Specificaţie tehnică
Declaratie privind confirmarea identitatii
21.07.26 15:34

Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.

Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:

1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.

2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.

3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.

Calificarea participanţilor
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:

Cunac

Preţul ofertei: 193 718,75 MDL
Statut: Anulat
Motivul: cu titlul provizoriu
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
2
Denumirea participantului:

Absolutely Safety SRL

Preţul ofertei: 386 968,33 MDL
Statut: în aşteptare
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări