Achiziţie publică
21656677
Servicii de organizare și desfășurare a programului de dezvoltare a competențelor parentale pentru părinți/îngrijitori non-parentali ai copiilor de 3-6(7) ani din instituțiile de educație timpurie, inclusiv copii cu tulburări de dezvoltare.
1
Perioada de actualizare
de la 19.07.2026 20:37
până la 29.07.2026 10:00
până la 29.07.2026 10:00
2
Propunerea ofertelor
de la 29.07.2026 10:00
până la 10.08.2026 10:00
până la 10.08.2026 10:00
3
Licitaţie
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
333 333,33 MDL
Perioada clarificărilor:
19 iul 2026, 20:37 - 29 iul 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor:
29 iul 2026, 10:00 - 10 aug 2026, 10:00
Începutul licitației:
nu va fi folosită
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Conform Caietului de sarcini
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2033, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Chişinău, Piaţa Marii Adunări Naţionale, 1
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
19 iul 2026, 20:22
Data ultimilor modificări
19 iul 2026, 20:37
Valoarea estimată (fără TVA)
333 333,33 MDL
Achizitii.md ID
21656677
MTender ID
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD-2033, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Chişinău, Piaţa Marii Adunări Naţionale, 1
Durata contractului
20 aug 2026 18:00 - 31 dec 2026 20:30
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Servicii de organizare și desfășurare a programului de dezvoltare a competențelor parentale pentru părinți/îngrijitori non-parentali ai copiilor de 3-6(7) ani din instituțiile de educație timpurie, inclusiv copii cu tulburări de dezvoltare.
CPV: 80500000-9 - Servicii de formare
Cantitatea: 250.0
Unități de măsură: Om
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 10 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
caiet de sarcini.signed (34).pdf
caiet de sarcini.signed (34).pdf
Documentele la ofertă
-
19.07.26 20:37
anunț de participare.signed (33).pdf
anunț de participare.signed (33).pdf
Documentele la ofertă
-
19.07.26 20:37
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
AO PRODOCS
Preţul ofertei:
330 000 MDL
Statut:
În considerare
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Documente de depunere
Data încărcării:
9.08.26 22:38
Data deschiderii:
10.08.26 10:00
Documente de depunere
Data încărcării:
9.08.26 22:38
Data deschiderii:
10.08.26 10:00
Documente de depunere
Data încărcării:
9.08.26 22:38
Data deschiderii:
10.08.26 10:00
Documente de depunere
Data încărcării:
9.08.26 22:38
Data deschiderii:
10.08.26 10:00
Documente de depunere
Data încărcării:
9.08.26 22:38
Data deschiderii:
10.08.26 10:00
d.p garantie lot 1.signed.pdf
d.p garantie lot 1.signed.pdf
ID: 4ad3990e-1e0b-4164-a034-5c32b3ab5721
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
9.08.26 21:58
Data deschiderii:
10.08.26 10:00
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
9.08.26 22:29
Data deschiderii:
10.08.26 10:00
extras din registrul de stat al persoanelor juridice.pdf
extras din registrul de stat al persoanelor juridice.pdf
ID: 5056ff5c-148e-475a-b5c9-02bf9e904bc3
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
9.08.26 21:56
Data deschiderii:
10.08.26 10:00
lista formatorilor propuși pentru implementarea programului.signed.pdf
lista formatorilor propuși pentru implementarea programului.signed.pdf
ID: 507e1517-4338-4ffa-ad48-5fa419a063b9
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
9.08.26 22:30
Data deschiderii:
10.08.26 10:00
certificat lipsa_datorii_prodocs.signed.pdf
certificat lipsa_datorii_prodocs.signed.pdf
ID: 55316445-6e64-47f5-8912-46ea14e16daa
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
9.08.26 21:56
Data deschiderii:
10.08.26 10:00
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
9.08.26 21:59
Data deschiderii:
10.08.26 10:00
Documente de depunere
Data încărcării:
9.08.26 22:38
Data deschiderii:
10.08.26 10:00
Documente de depunere
Data încărcării:
9.08.26 22:38
Data deschiderii:
10.08.26 10:00
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
9.08.26 22:28
Data deschiderii:
10.08.26 10:00
recomandare_pcf.jpg
ID: 7e8f6989-f897-45a2-8516-a153ba617526
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
9.08.26 22:37
Data deschiderii:
10.08.26 10:00
program_educatie_parentala_prodocs_lot1.signed.pdf
program_educatie_parentala_prodocs_lot1.signed.pdf
ID: 905094da-683d-4820-8df0-595851bfd955
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
9.08.26 22:30
Data deschiderii:
10.08.26 10:00
calendar orientativ de implementare.signed.pdf
calendar orientativ de implementare.signed.pdf
ID: a0963b34-ee94-43ce-b9b7-7df4459e9be8
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
9.08.26 22:36
Data deschiderii:
10.08.26 10:00
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
9.08.26 21:57
Data deschiderii:
10.08.26 10:00
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
9.08.26 21:59
Data deschiderii:
10.08.26 10:00
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
9.08.26 22:29
Data deschiderii:
10.08.26 10:00
Documente de depunere
Data încărcării:
9.08.26 22:38
Data deschiderii:
10.08.26 10:00
Documente de depunere
Data încărcării:
9.08.26 22:38
Data deschiderii:
10.08.26 10:00
Documente de depunere
Data încărcării:
9.08.26 22:38
Data deschiderii:
10.08.26 10:00
Documente de depunere
Data încărcării:
9.08.26 22:38
Data deschiderii:
10.08.26 10:00
scrisoare de recomandare_prodocs.pdf
scrisoare de recomandare_prodocs.pdf
ID: f8fddfb3-f45a-43bf-b8e9-28f91059100b
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
9.08.26 22:37
Data deschiderii:
10.08.26 10:00
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
9.08.26 22:14
Data deschiderii:
20.08.26 09:43
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
9.08.26 22:00
Data deschiderii:
20.08.26 09:43
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK