Achiziţie publică
21653805
Lotul 6: Echipamente pentru rețea
1
Perioada de actualizare
de la 15.07.2026 10:47
până la 17.07.2026 10:00
până la 17.07.2026 10:00
2
Propunerea ofertelor
de la 17.07.2026 10:00
până la 23.07.2026 17:00
până la 23.07.2026 17:00
3
Licitaţie
de la 24.07.2026 15:32
până la 24.07.2026 15:42
până la 24.07.2026 15:42
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Ofertele au fost evaluate
Valoarea estimată fără TVA
5 460 MDL
Perioada clarificărilor:
15 iul 2026, 10:47 - 17 iul 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor:
17 iul 2026, 10:00 - 23 iul 2026, 17:00
Începutul licitației:
24 iul 2026, 15:32
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Conform caietului de sarcini
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2012, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. V. Alecsandri, 78
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
15 iul 2026, 10:45
Data ultimilor modificări
15 iul 2026, 10:47
Valoarea estimată (fără TVA)
5 460 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
54,60 MDL
Achizitii.md ID
21653805
MTender ID
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD-2012, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. V. Alecsandri, 78
Durata contractului
10 aug 2026 03:00 - 31 dec 2026 02:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Complet
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 10 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
caiet de sarcini. echipament periferic.pdf
caiet de sarcini. echipament periferic.pdf
Specificaţie tehnică
-
15.07.26 10:47
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Descalificați participanții ai căror prețuri sunt mai mici decît oferta învingătorului și indicați motivul descalificării.
2) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingator.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
Accent Electronic
Preţul ofertei:
4 144 MDL
Statut:
Anulat
Oferta nu corespunde documentației de atribuire
25.08.26 15:58
Motivul: Oferta nu corespunde documentației de atribuire
Documentele de calificare
177. decizie de atribuire. echipament periferic (it).pdf
ID: c769de91-ace9-4985-8325-1e6447491e6d
Anunț de atribuire
25.08.26 15:58
Documentele depuse cu oferta
anexa 3 - declarația neîncadrarea art.16.signed.pdf
anexa 3 - declarația neîncadrarea art.16.signed.pdf
ID: 08fe9d9c-f48e-4f6d-aa72-e2cfea476994
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
23.07.26 15:35
Data deschiderii:
24.07.26 16:13
extras din registrul de stat - accent electronic sa - 12.05.26.signed.pdf
extras din registrul de stat - accent electronic sa - 12.05.26.signed.pdf
ID: 14337cdb-49b8-45b5-bfaa-e66264c40b30
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
23.07.26 15:35
Data deschiderii:
24.07.26 16:13
anexa 2 - informații generale despre ofertant.signed.pdf
anexa 2 - informații generale despre ofertant.signed.pdf
ID: 1e0cdc52-66e4-4f75-a84a-39233c762581
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
23.07.26 15:35
Data deschiderii:
24.07.26 16:13
certificat de inregistrare.signed.pdf
certificat de inregistrare.signed.pdf
ID: 20f01f71-60a1-42cc-911c-3436ac097937
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
23.07.26 15:35
Data deschiderii:
24.07.26 16:13
anexa 4 - informație experienta similara ae.signed.pdf
anexa 4 - informație experienta similara ae.signed.pdf
ID: 20f0b3cb-1e99-4edb-b7fb-7c95e5f5b69b
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
23.07.26 15:35
Data deschiderii:
24.07.26 16:13
scrisoare de recomandare cec - 03.11.2023.signed.pdf
scrisoare de recomandare cec - 03.11.2023.signed.pdf
ID: 60e34717-24b8-490d-816d-ee43a2322c06
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
23.07.26 15:35
Data deschiderii:
24.07.26 16:13
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
23.07.26 15:35
Data deschiderii:
24.07.26 16:13
confirmare nr. inregistrare - deseuri ae.signed.pdf
confirmare nr. inregistrare - deseuri ae.signed.pdf
ID: 804e43d2-c398-4d77-b019-2b8115e6dc63
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
23.07.26 15:35
Data deschiderii:
24.07.26 16:13
anexa 5 - specificația tehnică.signed.pdf
anexa 5 - specificația tehnică.signed.pdf
ID: 8187ef6e-1e4a-4a2f-8eb5-06d37b9f4508
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
23.07.26 15:35
Data deschiderii:
24.07.26 16:13
scrisoare de recomandare maib.signed.pdf
scrisoare de recomandare maib.signed.pdf
ID: df7792f0-d0ac-4d0e-926c-c24505441129
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
23.07.26 15:35
Data deschiderii:
24.07.26 16:13
canon - service partner certificate - 2026.signed.pdf
canon - service partner certificate - 2026.signed.pdf
ID: f93d9419-f251-4bfb-88b5-0f49a5e8677d
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
23.07.26 15:35
Data deschiderii:
24.07.26 16:13
2
Denumirea participantului:
BTS PRO
Preţul ofertei:
5 309,50 MDL
Statut:
Învingător
Oferta conforma
25.08.26 16:02
Motivul: Oferta conforma
Documentele de calificare
177. decizie de atribuire. echipament periferic (it).pdf
177. decizie de atribuire. echipament periferic (it).pdf
ID: 60006ca4-1c4e-4c65-9f61-8038b2781a7a
Anunț de atribuire
25.08.26 16:02
Documentele depuse cu oferta
220110_irex_bts_scrisoarederecomandare.pdf
ID: 0d6fbaf7-e858-4948-a1ae-883bb0899506
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
24.07.26 16:12
230331_timofeimosneaga_bts_scrisoarederecomandaresigned.pdf
ID: 1b6deae8-7c76-40e5-bb1a-dbe77fba0281
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
24.07.26 16:12
230313_ucimp_bts_scrisoarederecomandaresigned.pdf
ID: 216f0e56-e5cb-4fd7-a347-96cc802b8434
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
24.07.26 16:12
oferta_btssigned.pdf
ID: 96ebb8ef-d999-472c-8dee-45471e0c970b
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
24.07.26 16:12
procurisignedsigned.pdf
ID: 97c9be1e-f206-4f1a-b2f4-8b34efce8bfc
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
24.07.26 16:12
certificat_deee_btssigned.pdf
ID: 9ec720cf-483d-4639-8fed-71683e7f3d24
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
24.07.26 16:12
btsfisc260720signed.pdf
ID: b67bc76a-68b3-4a26-adef-1589084213f3
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
24.07.26 16:12
declaratiedeeligibilitatesigned.pdf
ID: c23f0d5b-ffee-4480-9bf8-97a66200d9c5
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
24.07.26 16:12
btscaziersigned.pdf
ID: cfeb58a0-efdb-46f5-a620-7db38b6d8449
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
24.07.26 16:12
btsdocscan_2026signed.pdf
ID: ed0244e4-ab84-4f40-9e55-ee0d694824f3
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
24.07.26 16:12
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK