Selectaţi tipul procedurii
Statut
Achiziţia nu a avut loc
Valoarea estimată fără TVA
585 000 MDL
Perioada clarificărilor:
12 aug 2026, 10:50 - 14 aug 2026, 10:30
Perioada de depunere a ofertelor:
14 aug 2026, 10:30 - 18 aug 2026, 10:30
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Achizitia Echivalent de sarcină P-26 kWhv
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-3100, MOLDOVA, mun.Bălţi, mun.Bălţi, str. Ştefan cel Mare, 180A
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
12 aug 2026, 10:50
Data ultimilor modificări
18 aug 2026, 10:30
Achizitii.md ID
21653510
MTender ID
CPV
31600000-2 - Echipament electric
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Surse de finanțare
Lista loturilor
Lotul nr. 1 - Echivalent de sarcină P-26 kWhv
Buget: 585000.0 MDL
Achiziţia nu a avut loc
Data:
12 aug 2026, 14:14
Subiectul întrebării:
Solicitare de clarificări privind documentele de calificare – Cod licitație 121/49/26
Întrebare:
Referitor la Anunțul de participare nr. 121/49 din 06.07.2026, la punctul 12 „Scurtă descriere a criteriilor de calificare”, este menționat doar textul „Conform cerințelor caietului de sarcini”.
În acest context, vă rugăm să ne clarificați care este lista exactă a documentelor juridice, fiscale și economico-financiare pe care operatorii economici urmează să le prezinte și să le încarce în SIA „RSAP” pentru demonstrarea îndeplinirii criteriilor de calificare.
Totodată, vă rugăm să precizați dacă există formulare sau modele specifice de documente care trebuie completate și prezentate în cadrul procedurii de achiziție.
Vă mulțumim pentru clarificare.
Răspuns (13 aug 2026, 10:08):
Buna ziua.
Vă mulțumim pentru atenționare și vă comunicăm, că versiunea modificată a caietului de sarcini a fost plasată.
Echivalent de sarcină P-26 kWhv
Data:
13 aug 2026, 17:40
Subiectul întrebării:
Clarificare
Întrebare:
Ce unitate de masura reprezinta P-26 kwhv? Care este unitatea de masura a puterii active ?
De ce puterea o masurati in kWh ci nu in kW ?
Răspuns (14 aug 2026, 09:31):
P-2 kW primul echivalent de sarcină;
P-6 kW al doilea echivalent de sarcină.
Doar utilizatorii autorizați ai platformei pot să adreseze întrebări în perioada de clarificări.
Document semnat cu succes
OK