Achiziţie publică
21652788
PRODUSE LACTATE
1
Perioada de actualizare
de la 15.07.2026 14:41
până la 28.07.2026 12:10
până la 28.07.2026 12:10
2
Propunerea ofertelor
de la 28.07.2026 12:10
până la 10.08.2026 12:10
până la 10.08.2026 12:10
3
Licitaţie
11.08.2026 14:32
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Ofertele au fost evaluate
Valoarea estimată fără TVA
130 000 MDL
Perioada clarificărilor:
15 iul 2026, 14:41 - 28 iul 2026, 12:10
Perioada de depunere a ofertelor:
28 iul 2026, 12:10 - 10 aug 2026, 12:10
Începutul licitației:
11 aug 2026, 14:32
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
CALITATE ȘI AMBALAJ CONFORM CERINȚELOR
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
3737, MOLDOVA, Străşeni, s.Vorniceni, S.VORNICENI, R.STRĂȘENI
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
Data ultimilor modificări
12 aug 2026, 13:32
Valoarea estimată (fără TVA)
130 000 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
1 300 MDL
Achizitii.md ID
21652788
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (bunuri)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
3737, MOLDOVA, Străşeni, s.Vorniceni, S.VORNICENI, R.STRĂȘENI
Durata contractului
1 sept 2026 00:00 - 30 dec 2026 23:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cantitatea: 650.0
Unități de măsură: Kilogram
2)
Denumirea
Cantitatea: 30.0
Unități de măsură: Kilogram
3)
Denumirea
Cantitatea: 5850.0
Unități de măsură: Bucata
4)
Denumirea
Cantitatea: 242.0
Unități de măsură: Kilogram
5)
Denumirea
Cantitatea: 100.0
Unități de măsură: Kilogram
6)
Denumirea
Cantitatea: 1700.0
Unități de măsură: Kilogram
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 10 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
202607151439_1 ANUNT DE PARTICIPARE 01.09.2026-31.12.2026.docx
Documentele la ofertă
-
15.07.26 14:41
202607151439_1 ANUNT DE PARTICIPARE 01.09.2026-31.12.2026.signed.pdf
Documentele la ofertă
-
15.07.26 14:41
Комиссия
Prenume
Botnaru Vera
IDNP/IDNO
MD-IDNO-1012620010254
Funcţia
---
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
SRL Lapmol
Preţul ofertei:
135 560,74 MDL
Statut:
Învingător
cel mai mic pret
14.08.26 11:30
Motivul: cel mai mic pret
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
duae liceul teoretic ion inculet din s. vorniceni.semnat.pdf
duae liceul teoretic ion inculet din s. vorniceni.semnat.pdf
ID: 1880c75c-e2fc-4ba4-8e3e-214052f7681f
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
5.08.26 09:25
Data deschiderii:
11.08.26 13:28
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
5.08.26 09:25
Data deschiderii:
11.08.26 13:28
anexa 8 declaratie valabilitatea ofertei liceul teoretic ion inculet din s. vorniceni.semnat.pdf
anexa 8 declaratie valabilitatea ofertei liceul teoretic ion inculet din s. vorniceni.semnat.pdf
ID: 510f3445-319f-44be-91d6-705ce87fd1af
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
5.08.26 09:25
Data deschiderii:
11.08.26 13:28
formularul ofertei f 3.1 liceul teoretic ion inculet din s. vorniceni.semnat.pdf
formularul ofertei f 3.1 liceul teoretic ion inculet din s. vorniceni.semnat.pdf
ID: 5b0607dc-434b-48fb-aab3-45bc59f3c5d5
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
5.08.26 09:25
Data deschiderii:
11.08.26 13:28
declaratii calificare -.semnat (1).pdf
declaratii calificare -.semnat (1).pdf
ID: 622c82fb-95a2-45eb-a780-e3e1d2f67ae7
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
5.08.26 09:25
Data deschiderii:
11.08.26 13:28
declaratii conformitate_.semnat.pdf
declaratii conformitate_.semnat.pdf
ID: 7520dc27-e6ad-48d8-af2c-344c14a015e4
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
5.08.26 09:25
Data deschiderii:
11.08.26 13:28
anexa 7 cerere participare liceul teoretic ion inculet din s. vorniceni.semnat.pdf
anexa 7 cerere participare liceul teoretic ion inculet din s. vorniceni.semnat.pdf
ID: 7e712c2d-bc10-4e07-be89-aa6cae65092c
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
5.08.26 09:25
Data deschiderii:
11.08.26 13:28
certificat fisc 18.08.26.semnat.pdf
certificat fisc 18.08.26.semnat.pdf
ID: 95b825d9-9d00-48f2-aaff-207ddc9d5786
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
5.08.26 09:25
Data deschiderii:
11.08.26 13:28
declaratii de cascaval parafina.pdf
declaratii de cascaval parafina.pdf
ID: c4e43ef1-686c-4d53-b916-24634ce82040
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
5.08.26 09:25
Data deschiderii:
11.08.26 13:28
extras din registrul de stat.semnat.pdf
extras din registrul de stat.semnat.pdf
ID: de7c94c2-8a7b-4112-94fb-da2d57bd061a
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
5.08.26 09:25
Data deschiderii:
11.08.26 13:28
informatie generala (f 3.8).semnat.pdf
informatie generala (f 3.8).semnat.pdf
ID: f5638343-1658-4033-aa93-53d0c935b141
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
5.08.26 09:25
Data deschiderii:
11.08.26 13:28
anexa 2 declaratie de eligibilitate liceul teoretic ion inculet din s. vorniceni.semnat.pdf
anexa 2 declaratie de eligibilitate liceul teoretic ion inculet din s. vorniceni.semnat.pdf
ID: f5a08d85-be70-45fe-9a24-90fbc96b2ad6
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
5.08.26 09:25
Data deschiderii:
11.08.26 13:28
4.2_specificatii de pret_anexa 23 liceul teoretic ion inculet.semnat.pdf
4.2_specificatii de pret_anexa 23 liceul teoretic ion inculet.semnat.pdf
ID: 3d66184d-885e-45d5-849c-8e274eb569d9
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
5.08.26 09:25
Data deschiderii:
12.08.26 13:31
4.1_specificatia tehnica anexa 22 liceul teoretic ion inculet.semnat.pdf
4.1_specificatia tehnica anexa 22 liceul teoretic ion inculet.semnat.pdf
ID: 5853054a-34fa-4d79-a6ec-18061da180f9
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
5.08.26 09:25
Data deschiderii:
12.08.26 13:31
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK