Achiziţie publică
21649635
Servicii de proiectare „Reconstrucție cu resistematizare a IP Liceul Teoretic „M.Eminescu”, or.Florești
1
Perioada de actualizare
de la 13.07.2026 14:47
până la 23.07.2026 11:00
până la 23.07.2026 11:00
2
Propunerea ofertelor
de la 23.07.2026 11:00
până la 05.08.2026 11:00
până la 05.08.2026 11:00
3
Licitaţie
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
2 400 000 MDL
Perioada clarificărilor:
13 iul 2026, 14:47 - 23 iul 2026, 11:00
Perioada de depunere a ofertelor:
23 iul 2026, 11:00 - 5 aug 2026, 11:00
Începutul licitației:
nu va fi folosită
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Servicii de proiectare „Reconstrucție cu resistematizare a IP Liceul Teoretic „M.Eminescu”, or.Florești
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2068, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Alecu Russo, 1 of.146A
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
10 iul 2026, 11:11
Data ultimilor modificări
13 iul 2026, 14:47
Valoarea estimată (fără TVA)
2 400 000 MDL
Achizitii.md ID
21649635
MTender ID
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Cel mai bun raport preț - calitate
Adresa de livrare
2068, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Alecu Russo, 1 of.146A
Durata contractului
7 aug 2026 14:46 - 30 dec 2027 14:46
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Unitate
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
et 37-03-2026 - str. m. eminescu, r. floresti.pdf
et 37-03-2026 - str. m. eminescu, r. floresti.pdf
Raport de evaluare
-
13.07.26 14:47
et 50-04-2026 - str. m. eminescu, r. floresti.pdf
et 50-04-2026 - str. m. eminescu, r. floresti.pdf
Raport de evaluare
-
13.07.26 14:47
rae_lt mihai eminescu floresti.signed.pdf
rae_lt mihai eminescu floresti.signed.pdf
Raport de evaluare
-
13.07.26 14:47
caiet de sarcini_lt m.eminescu floresti_rep.pdf
caiet de sarcini_lt m.eminescu floresti_rep.pdf
Specificaţie tehnică
-
13.07.26 14:47
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
Arhi Terra
Preţul ofertei:
2 200 000 MDL
Statut:
Anulat
Ofertantul nu corespunde altor criterii de selecție
13.08.26 10:01
Motivul: Ofertantul nu corespunde altor criterii de selecție
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
garanția pentru ofertă.signed.pdf
garanția pentru ofertă.signed.pdf
ID: 0d5f1844-d6a6-405c-8790-3ee38b192215
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
4.08.26 14:26
Data deschiderii:
5.08.26 11:00
propunerea tehnică.signed.pdf
propunerea tehnică.signed.pdf
ID: 4af508bd-2bc5-418d-9f9a-91343a4d84a5
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
4.08.26 14:26
Data deschiderii:
5.08.26 11:00
certificat privind deținerea contului bancar.signed.signed.pdf
certificat privind deținerea contului bancar.signed.signed.pdf
ID: 73856dd5-6ea5-475f-b5f6-87c980c673d2
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
4.08.26 14:26
Data deschiderii:
5.08.26 11:00
documente licitație.signed.pdf
documente licitație.signed.pdf
ID: be8edbcf-1291-4d08-ba5b-796ed2633e61
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
4.08.26 14:26
Data deschiderii:
5.08.26 11:00
contracte similare.signed.pdf
contracte similare.signed.pdf
ID: d88c4a9c-a07e-432d-8014-c24266e63104
Documente de calificare
Data încărcării:
4.08.26 14:26
Data deschiderii:
5.08.26 11:00
raport financiar ultimii 3 ani.signed.pdf
raport financiar ultimii 3 ani.signed.pdf
ID: eb3e0f79-6fcf-489e-a466-d2ea4ce6646c
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
4.08.26 14:26
Data deschiderii:
5.08.26 11:00
propunerea financiară.signed.signed.pdf
propunerea financiară.signed.signed.pdf
ID: f0cda1ad-32de-479a-ae9e-2784638e4593
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
4.08.26 14:26
Data deschiderii:
5.08.26 11:00
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
4.08.26 14:26
Data deschiderii:
5.08.26 11:00
scrisori de recomandare.signed.pdf
scrisori de recomandare.signed.pdf
ID: f7727e9e-adb5-4faf-a017-0ee9ab8b3f35
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
4.08.26 14:26
Data deschiderii:
5.08.26 11:00
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK