Select the type of procedure
Commercial procurement
21672592
1
Enquiry period
with
04.09.2026 15:21
to 14.09.2026 11:00
to 14.09.2026 11:00
9 days left
2
Bidding period
with
14.09.2026 11:00
to 05.10.2026 11:00
to 05.10.2026 11:00
3
Auction
06.10.2026 09:00
4
Evaluation
5
Contract
Status
Enquiry period
Estimated value without VAT
4 243 716,80 MDL
Period of clarifications:
4 Sep 2026, 15:21 - 14 Sep 2026, 11:00
Submission of proposals:
14 Sep 2026, 11:00 - 5 Oct 2026, 11:00
Supplier technical support:
(+373) 79999801
Subscribe impossible
during the period Enquiry period
Achiziţionarea centralizată a Dezinfectanților conform necesităților instituțiilor medico-sanitare publice- IMSP- pentru anul 2027 (listă suplimentară)
Information about customer
Fiscal code/IDNO
Address
MD-2005, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
Web site
---
The contact person
Purchase data
Date created
4 Sep 2026, 15:21
Date modified
4 Sep 2026, 15:21
Achizitii.md ID
21672592
MTender ID
CPV
24450000-3 - Produse agrochimice
Type of procedure
Open tender
Award criteria
The lowest price
Funding sources
List of lots
Lot nr. 1 - Lot nr. 1 Peroxid de hidrogen, soluție concentrată 33-35% (medicinal)
Budget: 290500.0 MDL
Active
Lot nr. 2 - Lot nr. 2 Detergent pentru ADELA-2-200L, Sumer, Turcia.
Budget: 33000.0 MDL
Active
Lot nr. 3 - Lot nr. 3 Dezinfectant pentru ADELA WD-1 175L, Sumer, Turcia
Budget: 5600.0 MDL
Active
Lot nr. 4 - Lot nr. 4 Agent de sterilizare pentru Sterilizatorul cu Plasmă Reno S130D. Capsule cu H2O2 10 ml. de unică folosință.
Budget: 825000.0 MDL
Active
Lot nr. 6 - Lot nr. 6 Detergent sanitizer neutralizer pentru Euronda Eurosafe 60
Budget: 40900.0 MDL
Active
Lot nr. 10 - Lot nr. 10 Detergent pentru Matachana MAT LD521XLS, Sterilmed WD, Steelco DS610/1SL
Budget: 579375.0 MDL
Active
Lot nr. 12 - Lot nr. 12 Detergent enzimatic pentru model Detrowasch
Budget: 116666.67 MDL
Active
Lot nr. 15 - Lot nr. 15 Detergent pentru Integra® CUSA® Excel / CUSA® Excel+
Budget: 1250.0 MDL
Active
Active
Lot nr. 17 - Lot nr. 17 Soluție gata de utilizare pentru îndepărtarea petelor de iod de pe suprafețe din blocul operator
Budget: 3600.0 MDL
Active
Lot nr. 18 - Lot nr. 18 Detergent universal pentru curățare zilnică a suprafețelor și pardoselilor in sala de operatie.
Budget: 4600.0 MDL
Active
Lot nr. 20 - Lot nr. 20 Agent de sterilizare pentru plasmă (Peroxid de hidrogen 50%)
Budget: 765000.0 MDL
Active
Documents of the procurement procedure
anunt de participare dezinfectanti_suplimentar.signed.pdf
anunt de participare dezinfectanti_suplimentar.signed.pdf
Bidding Documents
-
4.09.26 15:21
Only authorized platform users may ask questions during the clarification period.
Document successfully signed
OK