Public procurement
21671854
Lot.2 Morcov proaspăt
1
Enquiry period
with 03.09.2026 11:51
to 07.09.2026 12:00
to 07.09.2026 12:00
2 days left
2
Bidding period
with 07.09.2026 12:00
to 11.09.2026 12:00
to 11.09.2026 12:00
3
Auction
14.09.2026 13:18
4
Evaluation
5
Bids have been evaluated
Status
Active
Estimated value without VAT
6 138 MDL
Period of clarifications:
3 Sep 2026, 11:51 - 7 Sep 2026, 12:00
Submission of proposals:
7 Sep 2026, 12:00 - 11 Sep 2026, 12:00
Auction start date:
14 Sep 2026, 13:18
Supplier technical support:
(+373) 79999801
Morcov proaspăt Plase 20 kg;
Uscat fără pământ. Grafic de livrare
1/3 zile și cu eticheta de însoțire a
produsului. Rădăcina proaspătă,
întreagă, sănătoasă, curată, fără
vătămări cauzate de insectele
dăunătoare, fără umeditate excesivă
la suprafaţă, fără vătămări, cu o
formă şi coloraţie tipică pentru
sorturile de morcov de masă, cu
lungimea de tulpini rămase nu mai
mult de 2.0 cm sau fără tulpini. Se
permit abateri de la forma tipică,
dar nu urite. Se permit rădăcini cu
crăpături vindecate, astfel îneît să
nu desfigureze forma tipică. Se
permit rădăcini vindecate cu fisuri
naturale cu adîncimea nu mai mare
de 2
-3 mm în partea corticală,
formate în timpul formării rădăcinii,
rădăcini cu noduli minori, formate
ca urmare a dezvoltării rădăcinilor
laterale ce nu afectează în mod
semnificativ aspectul rădăcinii.
Portocalie, uniformă, corespunzător
speciei şi gradului de maturitate al
legumei Consistenţa tare, crocantă
la exterior şi suculentă la interior,
fără urme de putrezire Specific
pentru acest soi, fără miros şi gust
străin
Uscat fără pământ. Grafic de livrare
1/3 zile și cu eticheta de însoțire a
produsului. Rădăcina proaspătă,
întreagă, sănătoasă, curată, fără
vătămări cauzate de insectele
dăunătoare, fără umeditate excesivă
la suprafaţă, fără vătămări, cu o
formă şi coloraţie tipică pentru
sorturile de morcov de masă, cu
lungimea de tulpini rămase nu mai
mult de 2.0 cm sau fără tulpini. Se
permit abateri de la forma tipică,
dar nu urite. Se permit rădăcini cu
crăpături vindecate, astfel îneît să
nu desfigureze forma tipică. Se
permit rădăcini vindecate cu fisuri
naturale cu adîncimea nu mai mare
de 2
-3 mm în partea corticală,
formate în timpul formării rădăcinii,
rădăcini cu noduli minori, formate
ca urmare a dezvoltării rădăcinilor
laterale ce nu afectează în mod
semnificativ aspectul rădăcinii.
Portocalie, uniformă, corespunzător
speciei şi gradului de maturitate al
legumei Consistenţa tare, crocantă
la exterior şi suculentă la interior,
fără urme de putrezire Specific
pentru acest soi, fără miros şi gust
străin
Information about customer
Title
Fiscal code/IDNO
Address
2043, MOLDOVA, mun.Chişinău, locality, Grenoble nr.149
Web site
---
The contact person
Purchase data
Date created
Date modified
3 Sep 2026, 11:51
Estimated value (without VAT)
6 138 MDL
The minimum downward of the price
61 MDL
Achizitii.md ID
21671854
MTender ID
Type of procedure
Request price offers (goods)
Award criteria
The lowest price
Delivery address
2043, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, mun. Chişinău, str. Grenoble, 149
Contract period
1 Oct 2026 03:00 - 31 Dec 2026 02:00
List of positions
1)
Title
Morcov proaspăt Plase 20 kg; Uscat fără pământ. Grafic de livrare 1/3 zile și cu eticheta de însoțire a produsului. Rădăcina proaspătă, întreagă, sănătoasă, curată, fără vătămări cauzate de insectele dăunătoare, fără umeditate excesivă la suprafaţă, fără vătămări, cu o formă şi coloraţie tipică pentru sorturile de morcov de masă, cu lungimea de tulpini rămase nu mai mult de 2.0 cm sau fără tulpini. Se permit abateri de la forma tipică, dar nu urite. Se permit rădăcini cu crăpături vindecate, astfel îneît să nu desfigureze forma tipică. Se permit rădăcini vindecate cu fisuri naturale cu adîncimea nu mai mare de 2 -3 mm în partea corticală, formate în timpul formării rădăcinii, rădăcini cu noduli minori, formate ca urmare a dezvoltării rădăcinilor laterale ce nu afectează în mod semnificativ aspectul rădăcinii. Portocalie, uniformă, corespunzător speciei şi gradului de maturitate al legumei Consistenţa tare, crocantă la exterior şi suculentă la interior, fără urme de putrezire Specific pentru acest soi, fără miros şi gust străin
CPV: 03200000-3 - Cereals, potatoes, vegetables, fruits and nuts
Quantity: 900.0
Unit of measurement: Kilogram
Subscription settings saved.
Remember, you can always go back to the Subscriptions section and make changes to the frequency of receiving letters, delete or add categories and customers.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Insufficient funds
You do not have enough funds in your account to set up a subscription. Top up your account, to continue.
Subscription Setup
Subscribe to daily email notifications according to selected CPV and/or IDNO categories for the period:
The subscription cost is 30 MDL with VAT per month.
View Regulations.
Documents of the procurement procedure
anunt de participare fructe si legume TRIM IV-2026.signed (1)
Technical Specifications
anunt de participare
3.09.26 11:51
At the moment there are no questions to lot
Clarifications
Document successfully signed
OK