Public procurement
21671816
Lot 4/ Fructe exotice
1
Enquiry period
with 03.09.2026 11:30
to 08.09.2026 12:00
to 08.09.2026 12:00
4 days left
2
Bidding period
with 08.09.2026 12:00
to 11.09.2026 12:00
to 11.09.2026 12:00
3
Auction
14.09.2026 14:55
4
Evaluation
5
Bids have been evaluated
Status
Active
Estimated value without VAT
16 417 MDL
Period of clarifications:
3 Sep 2026, 11:30 - 8 Sep 2026, 12:00
Submission of proposals:
8 Sep 2026, 12:00 - 11 Sep 2026, 12:00
Auction start date:
14 Sep 2026, 14:55
Supplier technical support:
(+373) 79999801
Lot 4/ Fructe exotice
Information about customer
Fiscal code/IDNO
Address
2062, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Burebista, 93
Web site
---
The contact person
Purchase data
Date created
3 Sep 2026, 9:28
Date modified
3 Sep 2026, 11:30
Estimated value (without VAT)
16 417 MDL
The minimum downward of the price
164,17 MDL
Achizitii.md ID
21671816
MTender ID
Type of procedure
Request price offers (goods)
Award criteria
The lowest price
Delivery address
2062, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Burebista, 93
Contract period
1 Oct 2026 03:00 - 30 Dec 2026 02:00
List of positions
1)
Title
Kiwi,calibrate, proaspete, sănătoase, întregi, curate, cu aspect caracteristic soiului. Fructele trebuie să fie ferme, fără putregai, mucegai, lovituri sau deteriorări. Pulpa trebuie să prezinte consistență corespunzătoare, fără semne de fermentare. Fără miros și gust străin, fara semne de alterare(100-150g) cat.extra. Graficul de livrare1/7zile.
CPV: 15800000-6 - Miscellaneous food products
Quantity: 10.0
Unit of measurement: Kilogram
2)
Title
Banane, calibrate 180-200 gr., proaspete, sănătoase, curate, întregi, cu formă și culoare caracteristice soiului. fără înnegrire excesivă, putregai, mucegai, lovituri sau deteriorări mecanice. Nu se admit fructe excesiv de coapte, moi sau fermentate. Fără miros și gust străin, fără semne de alterare. Graficul de livrare - 1/7 zile.
CPV: 15800000-6 - Miscellaneous food products
Quantity: 250.0
Unit of measurement: Kilogram
3)
Title
Portocale calibrate (200-250gr.), proaspete, sănătoase, curate, întregi, bine dezvoltate, cu formă și culoare caracteristice soiului. Fructele trebuie să fie ferme și suculente, fără putregai, mucegai, lovituri profunde, zone moi sau deteriorări provocate de dăunători. Fără miros și gust străin, fără semne de alterare. Graficul de livrare 1/7zile.
CPV: 15800000-6 - Miscellaneous food products
Quantity: 250.0
Unit of measurement: Kilogram
4)
Title
Greifruct calibrat (250-300gr.), proaspăt, sănătos, curat, întreg, bine dezvoltat, cu formă și culoare caracteristice soiului. Fără putregai, mucegai, zone moi, lovituri profunde sau deteriorări mecanice. Fără miros și gust străin, fără semne de alterare. Graficul de livrare 1/7zile.
CPV: 15800000-6 - Miscellaneous food products
Quantity: 150.0
Unit of measurement: Kilogram
Subscription settings saved.
Remember, you can always go back to the Subscriptions section and make changes to the frequency of receiving letters, delete or add categories and customers.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Insufficient funds
You do not have enough funds in your account to set up a subscription. Top up your account, to continue.
Subscription Setup
Subscribe to daily email notifications according to selected CPV and/or IDNO categories for the period:
The subscription cost is 30 MDL with VAT per month.
View Regulations.
Documents of the procurement procedure
1. ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 (8).semnat.pdf
1. ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 (8).semnat.pdf
Bidding Documents
-
3.09.26 11:30
At the moment there are no questions to lot
Clarifications
Document successfully signed
OK