Public procurement
21671406
Lucrărilor de reparație capitală a castelului de apă și a sistemului centralizat de alimentare cu apă, inclusiv elaborarea documentației de proiect și supravegherea de autor, din cadrul unității militare din localitatea Negrești, raionul Strășeni.
1
Enquiry period
with 01.09.2026 18:24
to 07.09.2026 10:00
to 07.09.2026 10:00
5 days left
2
Bidding period
with 07.09.2026 10:00
to 14.09.2026 10:00
to 14.09.2026 10:00
3
Auction
4
Evaluation
5
Bids have been evaluated
Status
Active
Estimated value without VAT
833 333,33 MDL
Period of clarifications:
1 Sep 2026, 18:24 - 7 Sep 2026, 10:00
Submission of proposals:
7 Sep 2026, 10:00 - 14 Sep 2026, 10:00
Auction start date:
will not be used
Supplier technical support:
(+373) 79999801
This procedure is carried out without auction. Your offer is final and must contain the entire list of required documents.
Lucrări de reparație capitală a castelului de apă (rezervor existent V = 15 m³ / capacitate proiectată V = 50 m³) și a sistemului centralizat de alimentare cu apă, inclusiv elaborarea documentației de proiect și supravegherea de autor, din cadrul unității militare din localitatea Negrești, raionul Strășeni.
Information about customer
Fiscal code/IDNO
Address
MD2021, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, şos.Hînceşti 84
Web site
---
The contact person
Purchase data
Date created
1 Sep 2026, 17:55
Date modified
1 Sep 2026, 18:24
Estimated value (without VAT)
833 333,33 MDL
Achizitii.md ID
21671406
MTender ID
Type of procedure
Request price offers (works)
Award criteria
The lowest price
Delivery address
MD2021, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, şos.Hînceşti 84
Contract period
1 Oct 2026 18:10 - 31 Dec 2026 18:10
List of positions
1)
Title
Lucrărilor de reparație capitală a castelului de apă și a sistemului centralizat de alimentare cu apă, inclusiv elaborarea documentației de proiect și supravegherea de autor, din cadrul unității militare din localitatea Negrești, raionul Strășeni.
CPV: 45232153-9 - Construction work for water towers
Quantity: 1.0
Unit of measurement: Reparatie conventionala
Subscription settings saved.
Remember, you can always go back to the Subscriptions section and make changes to the frequency of receiving letters, delete or add categories and customers.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Insufficient funds
You do not have enough funds in your account to set up a subscription. Top up your account, to continue.
Subscription Setup
Subscribe to daily email notifications according to selected CPV and/or IDNO categories for the period:
The subscription cost is 30 MDL with VAT per month.
View Regulations.
Documents of the procurement procedure
caiet_de_sarcini_negresti.signed.signed.signed.pdf
caiet_de_sarcini_negresti.signed.signed.signed.pdf
Clarification of Tender Documents
Caietul de sarcini face parte integrantă din documentația de atribuire și stabilește cerințele tehnice, de calitate, de proiectare și de execuție pe baza cărora ofertantul va elabora propunerea tehnică și financiară pentru realizarea integrală a obiectului în regim de proiectare și execuție.
1.09.26 18:24
anunt_de_participare_negresti.signed.signed.signed.pdf
anunt_de_participare_negresti.signed.signed.signed.pdf
tenderNotice
Cumpărătorul invită operatorii economici interesați, care îi pot satisface necesitățile, să participe la procedura de achiziție privind prestarea/executarea următoarelor servicii de proiectare/lucrări
1.09.26 18:24
Lot documents
duae.docx
1. Documentul unic de achiziții european, (în continuare, DUAE) este o declarație pe proprie răspundere, prin care operatorul economic confirmă îndeplinirea criteriilor de calificare și selecție necesare în cadrul procedurilor de achiziție publică în Republica Moldova.
1.09.26 18:24
ds.signed.signed.signed.pdf
Prezenta Documentație conține anexe destinate inițierii, publicării, atribuirii și modificării procedurilor de achiziții publice, precum și destinate să faciliteze elaborarea și prezentarea ofertei, şi a documentelor care să permită grupului de lucru examinarea şi evaluarea tuturor ofertelor depuse.
1.09.26 18:24
At the moment there are no questions to lot
Clarifications
Document successfully signed
OK