1
Enquiry period
with 14.08.2026 18:08
to 19.08.2026 10:00
2
Bidding period
with 19.08.2026 10:00
to 01.09.2026 09:30
3
Auction
with 02.09.2026 15:00
to 02.09.2026 15:14
4
Evaluation

5
Contract

Status Evaluation
Estimated value without VAT 333 333,33 MDL
Period of clarifications: 14 Aug 2026, 18:08 - 19 Aug 2026, 10:00
Submission of proposals: 19 Aug 2026, 10:00 - 1 Sep 2026, 9:30

Supplier technical support:

(+373) 79999801

Advertising
Advertising

Servicii de supraveghere tehnică în calitate de diriginte de șantier la obiectul ”Luсrări de reparație capitală și modernizare а bunurilor imobile сu nr. cadastral 2901303.331.01 - bloc de studii, situat în RM, оr. Cimișlia, str. Мihai Eminescu, пr. 48”.

Information about customer
Fiscal code/IDNO
Address
4101, MOLDOVA, Cimişlia, or.Cimişlia, Mihai Eminescu nr.48
Web site
---
The contact person
Full name
Svetlana Jigadlo
Contact phone
067100188
Purchase data
Date created
14 Aug 2026, 17:52
Date modified
2 Sep 2026, 16:51
Achizitii.md ID
21667318
CPV
71520000-9 - Servicii de supraveghere a lucrărilor
Type of procedure
Request price offers (services)
Award criteria
The lowest price
Funding sources
Advertising
Documents of the procurement procedure
202608141803_DUAE resp tehnic II.doc
Eligibility Criteria
- Document Unic de Achiziții European
14.08.26 18:08
202608141759_caiet de sarcini dir șanț II.pdf
Clarification of Tender Documents
- Caiet de sarcini
14.08.26 18:08
202608141759_anunț de participare dir șanț II.pdf
tenderNotice
- Anunț de participare
14.08.26 18:08
Date:
18 Aug 2026, 09:31
Question's name:
Prezentare Certificatului de Înregistrare Întreprinderei este obligatoriu ?
Question:
Certificatul de înregistrare intreprinderei se mai elibera doar pentru companiile înregistrate până la 7 decembrie 2012. Pentru firmele noi, legea nu mai prevede eliberarea unui certificat clasic, iar documentul oficial cu valoare juridică care confirmă datele actuale ale companiei este extrasul din Registrul de stat.
Answer (18 Aug 2026, 13:07):
Da, mulțumesc. Conform legii, cine are, să prezinte. Cine nu, nu este obligatoriu
Only authorized platform users may ask questions during the clarification period.