Select the type of procedure
Commercial procurement
21667196
1
Enquiry period
with
14.08.2026 14:51
to 19.08.2026 13:21
to 19.08.2026 13:21
2
Bidding period
with
19.08.2026 13:21
to 26.08.2026 20:21
to 26.08.2026 20:21
3
Auction
with
28.08.2026 15:00
to 28.08.2026 15:18
to 28.08.2026 15:18
4
Evaluation
5
Contract
Status
Evaluation
Estimated value without VAT
527 000 MDL
Period of clarifications:
14 Aug 2026, 14:51 - 19 Aug 2026, 13:21
Submission of proposals:
19 Aug 2026, 13:21 - 26 Aug 2026, 20:21
Supplier technical support:
(+373) 79999801
Subscribe impossible
during the period Evaluation
Servicii de organizare a evenimentului Gala „Moldova Eco Energetică” ediția 2026
Information about customer
Fiscal code/IDNO
Address
MD-2005, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Albișoara 38, et. 4
Web site
---
The contact person
Purchase data
Date created
14 Aug 2026, 14:51
Date modified
18 Aug 2026, 13:21
Achizitii.md ID
21667196
MTender ID
CPV
79950000-8 - Servicii de organizare de expoziţii, de târguri şi de congrese
Type of procedure
Low cost purchase
Award criteria
The lowest price
Funding sources
List of lots
Lot nr. 1 - Servicii de organizare a evenimentului gala „Moldova Eco Energetică” ediția 2026.
Budget: 527000.0 MDL
Active
Documents of the procurement procedure
caiet de sarcini evenimente mee 2026 (1).signed.pdf
caiet de sarcini evenimente mee 2026 (1).signed.pdf
Bidding Documents
-
14.08.26 14:51
specificații tehnice.docx
Documents history
-
specificații tehnice.docx
ID: 4e011d8a-2d0c-4562-8dc9-ff96039b8b82
Bidding Documents
-
specificații tehnice.docx
ID: 4e011d8a-2d0c-4562-8dc9-ff96039b8b82
Bidding Documents
Bidding Documents
-
18.08.26 13:21
Date:
17 Aug 2026, 09:38
Question's name:
Promovarea plătită
Question:
Referitor la pct. 1.6 – „Implementarea campaniei de promovare pre și post eveniment pe social media”, vă rugăm să clarificați ce presupune noțiunea de „promovare” a anunțurilor pe rețelele sociale Facebook, LinkedIn și Google Ads.
Mai exact, cerința presupune doar publicarea și distribuirea organică a materialelor pe canalele indicate sau include și promovarea plătită a acestora (boosting/sponsored ads) prin intermediul platformelor Facebook/Meta Ads, LinkedIn Ads și Google Ads?
În cazul în care se solicită și promovare plătită, vă rugăm să precizați:
* dacă autoritatea contractantă dispune de un buget media/Ads separat, destinat promovării plătite a campaniei;
* sau dacă bugetul efectiv pentru Ads trebuie estimat și inclus de către operatorul economic în prețul ofertei, în cadrul poziției 1.6.
În cea de-a doua situație, vă rugăm să indicați bugetul minim de promovare plătită sau nivelul minim de expunere/rezultate solicitat (reach, impressions, clicks etc.), astfel încât operatorii economici să poată calcula ofertele financiare în baza acelorași condiții și să poată fi asigurată comparabilitatea acestora.
Mulțumim.
Answer (17 Aug 2026, 10:00):
Promovarea presupune plasarea, distribuirea și boosting/sponsorizarea acestora pe platformele menționate. Bugetul este unul comun pentru plasare și sponsorizarea pe platforme. Operatorul economic trebuie să propună oferta în cadrul poziției 1.6.
Date:
17 Aug 2026, 10:18
Question's name:
Este nevoie de catering?
Question:
Menționăm că la pct. 1.1 este prevăzută cerința ca locația să dispună de o zonă separată pentru servirea mesei, însă în specificațiile tehnice și în specificația de preț nu sunt indicate distinct serviciile de catering.
În cazul în care asigurarea cateringului intră în responsabilitatea operatorului economic, vă rugăm să precizați tipul serviciului solicitat (coffee break, recepție, cină/bufet etc.), numărul de persoane și cerințele minime privind meniul, pentru a putea include corect aceste costuri în oferta financiară.
Answer (17 Aug 2026, 10:54):
Nu intra in responsabilitatea operatorului economic cateringului.
Only authorized platform users may ask questions during the clarification period.
Document successfully signed
OK