Select the type of procedure
Commercial procurement
21666912
1
Enquiry period
with
14.08.2026 08:43
to 19.08.2026 08:00
to 19.08.2026 08:00
2
Bidding period
with
19.08.2026 08:00
to 24.08.2026 08:00
to 24.08.2026 08:00
3
Auction
will not be used
4
Evaluation
5
Contract
Status
Evaluation
Estimated value without VAT
582 083,58 MDL
Period of clarifications:
14 Aug 2026, 8:43 - 19 Aug 2026, 8:00
Submission of proposals:
19 Aug 2026, 8:00 - 24 Aug 2026, 8:00
Supplier technical support:
(+373) 79999801
This procedure is carried out without auction. Your offer is final and must contain the entire list of required documents.
Subscribe impossible
during the period Evaluation
Reparații curente a scenei de vară și amenajarea parcului din s. Bulboci rnul Soroca
Information about customer
Title
Fiscal code/IDNO
Address
3014, MOLDOVA, Soroca, s.Bulboci, Bulboci
Web site
---
The contact person
Purchase data
Date created
14 Aug 2026, 8:43
Date modified
16 Aug 2026, 13:29
Achizitii.md ID
21666912
MTender ID
CPV
45200000-9 - Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Type of procedure
Request price offers (works)
Award criteria
The lowest price
Funding sources
List of lots
Lot nr. 1 - Reparații curente a scenei de vară și amenajarea parcului din s. Bulboci rnul Soroca
Budget: 582083.58 MDL
Active
Documents of the procurement procedure
anunț de participare.signed.pdf
anunț de participare.signed.pdf
Bidding Documents
-anunț de participare.signed.pdf
14.08.26 08:43
Reparații curente a scenei de vară și amenajarea parcului din s. Bulboci rnul Soroca
Date:
16 Aug 2026, 13:29
Question's name:
Clarificari
Question:
Documentația publicată conține lista cantităților de lucrări, însă nu conține proiectul tehnic, planul general de amplasare și detaliile de execuție necesare pentru calcularea corectă a ofertei și executarea lucrărilor în condiții de siguranță.
Solicităm să publicați sau să puneți la dispoziția tuturor ofertanților:
Proiectul tehnic verificat și aprobat.
Planul general cu amplasarea și orientarea exactă a fiecărui echipament.
Cotele terenului, pantele și soluția de evacuare a apelor pluviale.
Desenele și detaliile fundațiilor pentru fiecare tip de echipament.
Dimensiunile, adâncimea, clasa betonului, armarea și sistemul de ancorare pentru fiecare fundație.
Detaliile constructive pentru piatra spartă, pavaj,
Informația privind existența rețelelor subterane în zona lucrărilor.
Confirmarea dacă sunt necesare acte permisive și cui îi revine obligația obținerii acestora.
Indicarea persoanei responsabile de supravegherea tehnică și a procedurii de recepție a lucrărilor.
În lipsa proiectului și a detaliilor de execuție, ofertanții nu pot calcula în condiții egale costurile reale, nu pot stabili corect soluțiile de fundare și nu își pot asuma răspunderea pentru stabilitatea și siguranța echipamentelor instalate. Solicităm publicarea documentației și corectarea cantităților înainte de expirarea termenului de depunere a ofertelor.
Answer (17 Aug 2026, 16:33):
Nu dispunem de:
Proiectul tehnic verificat și aprobat.
Planul general cu amplasarea și orientarea exactă a fiecărui echipament.
Cotele terenului, pantele și soluția de evacuare a apelor pluviale.
Lucrarile vor fi efectuate conform caietului de sarcini.
Only authorized platform users may ask questions during the clarification period.
Document successfully signed
OK