Select the type of procedure
Commercial procurement
21666314
Status
Purchase has not taken place
Estimated value without VAT
524 841 MDL
Period of clarifications:
13 Aug 2026, 8:59 - 21 Aug 2026, 10:09
Submission of proposals:
21 Aug 2026, 10:09 - 27 Aug 2026, 12:09
Supplier technical support:
(+373) 79999801
This procedure is carried out without auction. Your offer is final and must contain the entire list of required documents.
Lucrari de intretinere / reparatie periodica a drumului din piatra sparta din satul Cosnita r-nul Dubasari
Information about customer
Title
Fiscal code/IDNO
Address
MD-4572, MOLDOVA, Dubăsari, s.Coşniţa, str. Pacii, nr. 51
Web site
---
The contact person
Purchase data
Date created
13 Aug 2026, 8:59
Date modified
27 Aug 2026, 12:09
Achizitii.md ID
21666314
MTender ID
CPV
45200000-9 - Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Type of procedure
Request price offers (works)
Award criteria
The lowest price
Funding sources
List of lots
Lot nr. 1 - Lucrari de intretinere / reparatie periodica a drumului din piatra sparta din satul Cosnita r-nul Dubasari
Budget: 524841.0 MDL
Purchase has not taken place
Date:
17 Aug 2026, 14:21
Question's name:
garantie
Question:
drum varianta alba maxim termen de garantie 1 an, modificati va rog din 5 ai intrun 1 an, structura drumului nu ne permite a garanta mai mult de 1 an
Answer (18 Aug 2026, 08:56):
Vă mulțumim pentru solicitare.
Referitor la propunerea de modificare a termenului de garanție pentru lucrările de reparație a drumului din variantă albă, de la 5 ani la 1 an, menționăm că cerința privind termenul de garanție stabilită în documentația de atribuire rămâne neschimbată.
Termenul de garanție solicitat de Autoritatea Contractantă este stabilit pentru asigurarea calității și durabilității lucrărilor executate și se aplică în mod egal tuturor operatorilor economici participanți.
Date:
17 Aug 2026, 14:26
Question's name:
clarificari
Question:
stimata AC la ce bun aveti nevoie de bani lichizi in valoare de 1 mln, daca valoarea estimativa este 520 mii ? anulati va rog
Answer (18 Aug 2026, 08:49):
Buna ziua, va multumim pentru intrebare. Valoarea de 1 000 000 lei nu constituie suma care urmează a fi achitată în cadrul contractului, ci reprezintă nivelul capacității financiare solicitate operatorului economic pentru executarea corespunzătoare a lucrărilor.
Date:
17 Aug 2026, 14:27
Question's name:
clarificari
Question:
din ianuarie 2025 dirigintii de santier, au trecut in respoinsabil tehnici, si trebuie sa fie atestati in domenciul constructiilor rutiere, dar nu civile, multumim
Answer (18 Aug 2026, 08:49):
Va fi modificat
Only authorized platform users may ask questions during the clarification period.
Document successfully signed
OK