Select the type of procedure
Commercial procurement
21665247
Status
Purchase has not taken place
Estimated value without VAT
190 000 MDL
Period of clarifications:
10 Aug 2026, 16:15 - 20 Aug 2026, 11:00
Submission of proposals:
20 Aug 2026, 11:00 - 1 Sep 2026, 11:00
Supplier technical support:
(+373) 79999801
Achiziționarea aparatelor pentru măsurarea parametrilor chimici REPETAT.
Information about customer
Title
Fiscal code/IDNO
Address
MD-2024, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.Tudor Vladimirescu, 6
Web site
---
The contact person
Purchase data
Date created
10 Aug 2026, 16:15
Date modified
1 Sep 2026, 11:00
Achizitii.md ID
21665247
MTender ID
CPV
38400000-9 - Instrumente de verificare a proprietăţilor fizice
Type of procedure
Open tender
Award criteria
The lowest price
Funding sources
List of lots
Lot nr. 1 - Achiziționarea aparatelor pentru măsurarea parametrilor chimici REPETAT.
Budget: 190000.0 MDL
Purchase has not taken place
Date:
11 Aug 2026, 10:55
Question's name:
Solicitare anulare/ redactare licitație
Question:
Buna ziua. In primul rind aparatul solicitat este fabricat de companie rusească. deci sa va fie rușine ca susțineți războiul impotriva ucrainei prin solicitarea mărfurilor rusești.
In al doilea rind specificatiile atribuite acestui aparat nu se regăsesc in alte aparate fabricate in China sau Europa. Respectiv solicitam anularea tenderului rușinos sau redactarea specificatiilor in asa mod ca sa fie identice cu echipamente fabricate nu doar in statul agresor.
Rusine !!!
Answer (11 Aug 2026, 16:58):
Buna ziua. Stimare Operator economic intrebarea data nu tine de compartimentul clarificari.
Only authorized platform users may ask questions during the clarification period.
Document successfully signed
OK