Select the type of procedure
Commercial procurement
21657667
Status
Cancelled
Estimated value without VAT
650 000 MDL
Period of clarifications:
21 Jul 2026, 14:09 - 27 Jul 2026, 12:00
Submission of proposals:
27 Jul 2026, 12:00 - 31 Jul 2026, 12:00
Supplier technical support:
(+373) 79999801
Tehnică de calcul pentru dotarea sălilor de clase a IPLTPA „Mihail Berezovschi”, mun. Chisinău
Information about the cancellation
The reason of cancellation
Procedura COP nr. ocds-b3wdp1-MD-1784631830429 din 21.07.2026, privind achiziția „Tehnicii de calcul pentru dotarea sălilor de clase a IPLTPA „Mihail Berezovschi”, mun. Chisinău” se anulează în temeiul art. 71, alin. (1), lit. d) „Autoritatea contractantă, din proprie inițiativă, anulează procedura de atribuire a contractului de achiziții publice, dacă ia această decizie înainte de data transmiterii comunicării privind rezultatul aplicării procedurii de achiziție publică, în următoarele cazuri:
... d) au fost depuse numai oferte care:
– sînt neadecvate, inacceptabile sau neconforme;”.
... d) au fost depuse numai oferte care:
– sînt neadecvate, inacceptabile sau neconforme;”.
Date of cancellation
20 Aug 2026, 14:43
Information about customer
Fiscal code/IDNO
Address
2075, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Ciocana str. Igor Vieru 15/4
Web site
---
The contact person
Purchase data
Date created
21 Jul 2026, 14:09
Date modified
20 Aug 2026, 14:44
Achizitii.md ID
21657667
MTender ID
CPV
30210000-4 - Maşini de procesare a datelor (hardware)
Type of procedure
Request price offers (goods)
Award criteria
The lowest price
Funding sources
List of lots
Only authorized platform users may ask questions during the clarification period.
Document successfully signed
OK